Nad Silent Hill 2 Remake mogło pracować inne studio. Konami miało kilka opcji

Mikołaj Ciesielski
2023/01/06 11:45
0
0

Ostatecznie wybór padł na Bloober Team.

Nad Silent Hill 2 Remake mogło pracować inne studio. Konami miało kilka opcji

Już jakiś czas temu Bloober Team zapewniło, że Silent Hill 2 Remake powstaje z „szacunkiem do oryginału”. Dowiedzieliśmy się też, że podczas prac nad wspomnianym tytułem „wyznacznikiem jakości” dla krakowskiego zespołu jest remake Resident Evil 2 od Capcomu. Tymczasem okazuje się, że nad odświeżoną wersją drugiej odsłony serii Silent Hill mogło pracować inne studio. Przed podjęciem współpracy z polskimi deweloperami Konami rozmawiało bowiem również z innymi twórcami.

Bloober Team mogło nie otrzymać możliwość stworzenia remake’u Silent Hill 2

Powyższą informację w trakcie rozmowy z serwisem GamingBolt podzielił się Maciej Głomb – główny producent Silent Hill 2 Remake. Przedstawiciel Bloober Team ujawnił, że „o ile mu wiadomo” Konami faktycznie rozmawiało z innymi studiami na temat stworzenia odświeżonej wersji drugiej odsłony Silent Hill. Zdaniem dewelopera było to „słuszne” podejście, ponieważ „o taką grę powinni dbać twórcy z największą pasją”.

Głomb podkreślił również, że informacja o otrzymaniu możliwości stworzenia remake’u Silent Hill 2 była dla całego zespołu zarówno „wielkim wyróżnieniem”, jak i „ogromnym zastrzykiem motywacji”. Deweloper zaznaczył również, że w Bloober Team pracują osoby, które znają oryginalną wersję gry „na wylot” i najwyraźniej Konami „dość szybko to zauważyło”.

Przypomnijmy, że Silent Hill 2 Remake powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5. Niestety na ten moment nie znamy daty premiery gry na wspomnianych platformach. Zainteresowani mogą jednak zapoznać się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi dla wersji PC.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!