Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

W Scorchlands skolonizujesz księżyc za pomocą magii. Data premiery ciekawej gry

Wincenty Wawrzyniak
2023/01/25 09:00

Produkcja niezależnego studia Star Drifters już niedługo zadebiutuje w ramach wczesnego dostępu na Steam.

Przedstawiciele niezależnego studia Star Drifters ujawnili, że ich najnowsza gra pod tytułem Scorchlands zadebiutuje w ramach wczesnego dostępu na platformie Steam już 7 lutego bieżącego roku. Z tej okazji otrzymaliśmy nowy zwiastun oraz szczegóły dotyczące planu rozwoju tytułu aż do pełnej premiery.

Czym właściwie jest Scorchlands?

Gra zabierze nas na wulkaniczny księżyc Helia – miejsce kompletnie nieprzystosowane do życia. To jednak nie stanowi przeszkody dla ptasiego ludu Giwi, który postanawia podjąć się kolonizacji tego miejsca. Są to nie tylko mistrzowie technologii, terraformacji czy logistyki surowców, ale także… magii.

GramTV przedstawia:

Gracz będzie zarządzać wieloma koloniami, w międzyczasie pozyskując surowce oraz rozwijając nowe technologie, które są potrzebne do rozwoju. Z czasem krajobraz księżyca będzie zmieniać się nie do poznania – zobaczymy lasy, łąki, rzeki czy jeziora. Cała jego powierzchnia będzie także poprzecinana laserami transportującymi surowce pomiędzy wybudowanymi osadami.

W Scorchlands skolonizujesz księżyc za pomocą magii. Data premiery ciekawej gry

Główne cechy gry Scorchlands

  • planowanie przestrzenne poprzez heksy – buduj zróżnicowane struktury w swoich koloniach. Produktywność każdego budynku zależy od otoczenia i innych konstrukcji na sąsiednich heksach.
  • logistyka poprzez lasery – wydobycie to dopiero pierwszy krok do rozwoju. W Scorchlands istotnym aspektem jest logistyka – przemieszczanie zasobów pomiędzy koloniami i łączenie je w kilkuetapowe procesy produkcyjne. I tak – surowce transportują LASERY!
  • dobrobyt poprzez terraformację – używaj magii i technologii by zmieniać środowisko naturalne na proceduralnie generowanych mapach. Nowe biomy to okazja na pozyskanie unikalnych surowców, niezbędnych do rozwoju.
  • zabawa poprzez technologię – nie ma piaskownicy bez odpowiednich zabawek! System technologii w Scorchalnds jest kluczowy do postępów w grze, a nowe wynalazki otwierają wyjątkowe sposoby by rozerwać się podczas kolonizacji niebezpiecznego satelity.
  • minimalistyczny system walki – jeżeli dojdzie do starcia z niebezpieczną fauną księżyca, odpowiednie pozycjonowanie jednostek będzie kluczem sukcesu. Zniszcz wrogów poprzez otoczenie ich i ustawienie własnych sił na strategicznych obszarach.

Plany rozwoju gry Scorchlands

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
25/01/2023 09:12

Na razie wygląda na wtórną i nudną... może jak wyjdzie z EA z większa ilością contentu coś z tego będzie.