Scenarzysta Avengers 5 ignoruje opinie widzów. "Odmawiam słuchania fanów w tej sprawie"

Radosław Krajewski
2023/03/06 17:30

Jeff Loveness skrytykował fanów, którym nie podoba się jedna z postaci w Ant-Man i Osa: Kwantomania.

Najnowszy film Marvela nie podbił serc fanów. Ant-Man i Osa: Kwantomania w drugim weekendzie wyświetlania w kinach zaliczył niechlubny rekord dla całego MCU, który zapowiada jedną z największych finansowych porażek studia. Produkcja krytykowana była przez widzów za wiele elementów, ale jednym z najczęściej się powtarzających był M.O.D.O.K. W wersji MCU złoczyńca służył wyłącznie za element humorystyczny, co nie spodobało się wielu fanom, którzy znają M.O.D.O.K.-a z komiksów i seriali, jako potężnego przeciwnika dla każdego superbohatera, który się z nim mierzył. Jednak Jeff Loveness, scenarzysta trzeciego Ant-Mana, zadowolony jest z antagonisty i przyznał, że w tej sprawie nie chce słuchać uwag widzów.

Scenarzysta Avengers 5 ignoruje opinie widzów.

Jeff Loveness nie chce słuchać fanów sprawie M.O.D.O.K-a

Loveness obecnie pracuje nad scenariuszem do Avengers: The Kang Dynasty. Niedawno scenarzysta potwierdził, których superbohaterów ze świata Marvela zabraknie w Avengers 5, a teraz został zapytany, czy podobny los spotka M.O.D.O.K.-a. Choć nie padły żadne konkretne deklaracje, to Loveness przyznał, że uwielbia głupkowatą wersję tego złoczyńcy i jednocześnie krytykuje „niewielką grupę” fanów, którym filmowy antagonista nie przypadł do gustu.

Jeśli powiem, że tak, to obiecują, że będzie jeszcze głupszy niż wcześniej. Odmawiam słuchania fanów w tej sprawie. Nie będę traktować M.O.D.O.K.-a poważnie. Dopóki żyję, nie zamierzam tworzyć poważnego M.O.D.O.K.-a, wyłącznie dla tych czterech fanów. Będzie wielką głupią głową. To wszystko.

W dalszej części wywiadu Loveness powiedział, że jest bardzo zadowolony ze swojego bohatera i może przyjmować najróżniejszą krytykę, ale zdania do M.O.D.O.K.-a nie zmieni.

Powiem tylko, że ludzie, którzy są podzieleni w tej sprawie, są w błędzie. Będę walczył dla M.O.D.O.K.-a. Jestem z niego bardzo zadowolony. To była właśnie taka walka, ale także praca z miłości i pasji, wszystko po to, aby uzyskać komediową równowagę tego faceta. Jestem wielkim fanem komiksów, jak wiele osób. Ale jesteśmy w internecie, ludzie mają swoje opinie. Te skur**syny się mylą. Przepraszam, ale chcesz poważnego podejścia do M.O.D.O.K.-a? Włącz sobie Avengersów na PS5, powodzenia.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Ant-Man i Osa: Kwantomania zadebiutował w kinach 17 lutego bieżącego roku.

Komentarze
5
dariuszp
Gramowicz
07/03/2023 11:51
Przemo909 napisał:

czyli co teraz beda gorsze filmy? faza 5,6? (kolejne lata ) ja sie nie czepiam szczegółów film słaby mało ciekawy co do nadchodzacych filmów mam nadzieje ze lepiej wypadna niz ten film dla mnie twórcy filmów sie nie staraja i schodza na dno słyszałem ze dyrektor kevin feide przesuwa daty premier filmów na pozniej troche szkoda ale dla mnie glupota ze przenosza.

Obstawiam że z CGI się nie wyrabiają. Taki Endgame doszedł do takich absurdów że te białe kostiumy co nosili w scenach były CGI. Bo jak kręcili film to ich wygląd nie był jeszcze ustalony. Więc aktorzy nosili kostiumy do mocapu i później jakieś studio zmieniało im ubrania. A że robią dużo produkcji na raz to robota idzie powoli. A każde opóźnienie kaskadowo opóźnia inne produkcje czekające w kolejce.

Tutaj możesz sobie to zobaczyć:

https://youtu.be/f7Z4J66uyIk?t=77

Nie pomaga fakt że studia CGI były mocno wykorzystywane przez studia filmowe i wiele z nich odmawia pracy nad filmami marvela mówiąc że nie trzeba im głupich niepłatnych nadgodzin jakich domaga się Disney.     

A czy będą gorsze filmy to kwestia tego czy się Disney i Marvel opamiętają. Jak dalej będą szli na ilość i braknie odpowiedniej ilości talentów przy każdej produkcji to tak - będą gorsze filmy. Zwłaszcza jak u steru marki będzie taki idiota jak w wypadku Ant-mana który zrobił kiepski film a teraz wini fanów i mówi że dalej będzie robił te same błędy bo ON uważa że tak powinno być.

Nie jest to pierwszy raz kiedy studio zabiło głupimi decyzjami dobrą markę. DC przykładowo to samo zrobiło z Batmanem z 1989 roku. Burton zrobił niesamowity film i świetny sequel. Ale że były relatywnie mroczne i krwawe to DC chciało coś lekkiego dla dzieci i tak powstał Batman Forever oraz Batman i Robin z których ludzie do teraz się śmieją i które ubiły całą markę na 10 lat aż Nolan zrobił taki sobie Batman Begins.

beetleman1234
Gramowicz
07/03/2023 08:44

Czy ci idioci z clownswood już kompletnie odlecieli?

MisticGohan_MODED
Gramowicz
06/03/2023 18:38

A jak przyjdą g.... wyniki to powie że to wina widzów :P

wolff01
Gramowicz
06/03/2023 17:49

Wiemy. Odpowiemy portfelem. Już odpowiadamy.

dariuszp
Gramowicz
06/03/2023 17:43

Nikogo to nie dziwi. Scenarzyści czy dyrektorzy w Hollywood nie lubią sie przyznawać do pomyłki czy porażki. Prawie zawsze idą w zaparte i próbują obwiniać wszystkich innych.

Pamiętam jak środowisko Hollywood krytykowało twórców filmu Sonic że zmienili design po krytyce. Strasznie im się to nie podobało że fani mogą mieć racje i że zmiana może wyjść filmowi na dobre.

Na koniec dnia... niech sobie facet robi co chce. Zrobił słaby film. Zamyka się na krytykę i wręcz deklaruje że będzie powielał błędy. To niech to robi. Najwyżej nikt nie pójdzie oglądać jego szmir.

Sam sobie nowego Ant-mana odpuściłem. Cała ta 4 faza była kiczowata i nic nie zapowiadało poprawy więc olałem piątą fazę i z tego co widzę nie dość że robią kicz to deklarują że będzie więcej kiczu.

Przypomina mi to sytuacje z komiksami które dokładnie w ten sposób się stoczyły. Zaczęli wprowadzać zmiany których fani nienawidzili i skończyło się tak że w stanach gdzie komiks królował, japońska manga sprzedaje się lepiej jak komiksy.