RoboCop: Rogue City – polska gra o RoboCopie na pierwszym gameplayu!

DK
2022/07/07 20:00
5
1

W rodzimą produkcję zagramy w czerwcu 2023.

O tym, że taka gra powstaje, wiemy już od dawna – RoboCopa zapowiedziano równo rok temu. I teraz podczas kolejnej edycji Nacon Connect krakowskie studio Teyon zaprezentowało pierwszy materiał z rozgrywką. Wideo publikujemy na dole niniejszej wiadomości.

RoboCop: Rogue City – polska gra o RoboCopie na pierwszym gameplayu!

W tytule wcielimy się w RoboCopa i będziemy próbowali walczyć o praworządność w Detroit. Twórcy zapewniają, że gra zaoferuje pewną swobodę w wykonywaniu misji. Akcję będziemy śledzić w widoku FPP. Na stronie RoboCopa na Steamie czytamy:

Zostań legendarnym pół-człowiekiem, pół-maszyną i wciel się w bohaterskiego policjanta walczącego o zaprowadzenie porządku na niebezpiecznych, ogarniętych przestępczością ulicach Detroit. Uzbrojony w niezawodny pistolet Auto-9, mechaniczną siłę, a także lata doświadczeń podczas pracy w policji i szereg narzędzi do dyspozycji, musisz stawić czoło ludziom dążącym do zniszczenia twojego rodzinnego miasta.

GramTV przedstawia:

Polska produkcja ukaże się na pecetach, PlayStation 5 i Xboksie Series X/S. Premiery należy spodziewać się w czerwcu 2023.

Komentarze
5
koNraDM4
Gramowicz
08/07/2022 15:05

Nie jest źle ale czuć pewne widmo starych growych adaptacji. Moim zdaniem trochę zmarnowany potencjał nie dać do zwiastuna gry o partej o dzieło z lat osiemdziesiątych jakiegoś synthwave'u. Póki co dało się zauważyć kilka mechanik na krzyż jak miotanie przeciwnikami czy celownik wyjęty rodem z filmu, a tak to rzuca się w oczy grafika, która jest dobra, miejscami tylko poprawna (choć to może być "zasługa" tego filtra, który mocno czasem rozmywa obraz) ale jednak postacie, a szczególnie ich mimika to dość mocne drewno.

Muradin_07
The King of Iron Fist
08/07/2022 06:51
Gregario napisał:

Bo jakby nie patrzyć, gier w świecie Terminatora jest jak na lekarstwo, a jak już się pojawiały... to gracze cieszyli się, że jest ich tak niewiele

No właśnie niekoniecznie, bo pamiętam poprzedniego Terminatora (on był chyba stworzony na fali filmu z Christianem Balem) i on oberwał mocno po głowie. A tutaj to o ile recenzenci się po grze przejechali, to fani marki jednak powiedzieli, że naprawdę dobra gra i nawet z tym patchem next gen (chyba wyszedł) jest jeszcze lepsza. Tak na 7/10, ale jest ;)

Natomiast co do tego, o czym mówisz z Virtua Cop - to też byłoby bardzo spoko, bo chętnie bym zagrał w jakiś naprawdę dobry i grywalny "celowniczek" z różnymi ścieżkami do wyboru. Tylko strzelam (pun intended), że dla graczy to będzie za mało zdecydowanie :/ 

Gregario
Gramowicz
08/07/2022 05:21

Filmik jakoś specjalnie mnie nie zachęcił, ale mam nadzieję, że kolejne będą lepsze. In plus oceniam wzorowanie się na starych filmach z RoboCopem i próbę oddania ich klimatu.

Hehe, mogliby z tego zrobić arcadeową strzelankę w stylu Virtua Cop.

Muradin_07 napisał:

(...) to podobno Terminator: Resistance był prawdopodobnie najlepszą produkcją w tym świecie.

Bo jakby nie patrzyć, gier w świecie Terminatora jest jak na lekarstwo, a jak już się pojawiały... to gracze cieszyli się, że jest ich tak niewiele.

Muradin_07
The King of Iron Fist
07/07/2022 21:40
dariuszp napisał:

Widzę że będzie taka sama bieda jak Terminator :( szkoda. 

No właśnie paradoksalnie, i to jest opinia wielu graczy, nie recenzentów, Terminator był naprawdę dobrą grą, jeśli ogarnia się uniwersum Terminatora i nie myśli się o tej grze jak o "kolejnym shooterze", to podobno Terminator: Resistance był prawdopodobnie najlepszą produkcją w tym świecie.

I chyba właśnie przez tę miłość graczy dostali nowy projekt pod skrzydłami Nacona, bo okazuje się, że jednak recenzenci podeszli do gry jak do kolejnego każdego FPSa... a nie powinni :D 

Edytowany przez Muradin_07. [2022/07/07 21:41]

dariuszp
Gramowicz
07/07/2022 21:06

Widzę że będzie taka sama bieda jak Terminator :( szkoda.