Riddick powraca. Powstaje nowy film z bohaterem granym przez Vina Diesela

Radosław Krajewski
2023/02/11 11:00

Seria powróci po ponad dziesięciu latach.

Vin Diesel powraca do swojej kultowej roli Riddicka. Aktor dopiero co świętował premierę pierwszego zwiastuna Szybkich i wściekłych 10, a teraz zapowiedział, że pojawi się kolejna odsłona serii, która rozpoczęła jego aktorską karierę.

Riddick powraca. Powstaje nowy film z bohaterem granym przez Vina Diesela

Powstaje nowa część Riddicka

Za Riddick: Furya odpowiadać będzie David Twohy, reżyser i scenarzysta filmu, który stanął za kamerą wszystkich trzech poprzednich odsłon cykli. Produkcją czwartej części przygód Riddicka zajmie się Vin Diesel wraz ze swoją nową firmą One Race Films, a także Samatna Vincent. Film na razie nie ma dystrybutora.

W nowym filmie Riddick powraca na swoją ojczystą planetę, do miejsca, które ledwo pamięta, obawiając się, że Necromongersy mogą go zrujnować. Na miejscu znajduje innych Furyan walczących o swoje istnienie z nowym przeciwnikiem. Niektórzy z nich bardziej przypominają Riddicka, niż on sam mógłby to sobie wyobrazić.

Legiony naszych fanów domagało się tego od lat, a teraz w końcu jesteśmy gotowi, aby uhonorować ich wezwanie do działania w Riddick: Furya. Moja współpraca z Vinem i One Race trwała 20 owocnych lat, kiedy razem stworzyliśmy trzy filmy, dwie gry wideo, produkcję anime i komiksy internetowe. To nowe wydarzenie na dużym ekranie powróci do rodzinnego świata Riddicka, gdzie w końcu będziemy mogli zbadać jego genezę – powiedział Twohy.

GramTV przedstawia:

Riddick: Furya nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery. Nie wiadomo również, kiedy rozpoczną się prace na planie.

Komentarze
3
MisticGohan_MODED
Gramowicz
11/02/2023 16:11

Pitch Black i Dark Fury (animowany) były świetne. 3 film już bardzo słaby.

sdf567
Gramowicz
11/02/2023 11:49

"Winiacz" jest w formie.

Kresegoth
Gramowicz
11/02/2023 11:10

Może rozkręciła karierę, ale na pewno nie rozpoczęła, bo przed Pitch Black był w przynajmniej 5 innych filmach (pomijając wielkość ról, które grał).