TGA 2023: Baldur’s Gate 3 zadebiutował na Xbox Series X/S. Czas na przygodę

Mikołaj Ciesielski
2023/12/08 06:30
0
0

Najlepsza gra 2023 roku trafiła wreszcie na konsole Microsoftu.

W zeszłym tygodniu Baldur’s Gate 3 doczekał się aktualizacji numer 5, która wprowadziła sporo poprawek i nowy epilog. Klienci Microsoftu z niecierpliwością czekali natomiast na datę premiery wspomnianej produkcji w wersji na Xbox Series X/S. Zgodnie z przewidywaniami, Larian Studios postanowiło sprawić użytkownikom konsol amerykańskiej firmy małą niespodziankę i w trakcie The Game Awards 2023 udostępniło Baldur’s Gate 3 na Xbox Series X/S.

TGA 2023: Baldur’s Gate 3 zadebiutował na Xbox Series X/S. Czas na przygodę

Baldur’s Gate 3 zadebiutował na Xbox Series X/S w trakcie The Game Awards 2023

Baldur’s Gate 3 dostępny jest w Xbox Store w cenie 322,49 złotych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami lokalny tryb współpracy nie jest obecnie wspierany na Xbox Series S. Niewykluczone jednak, że w przyszłości się to zmieni. Jakiś czas temu Swen Vincke – szef Larian Studios – informował bowiem, że tańsza konsola Microsoftu może za jakiś czas doczekać się opcji grania na podzielonym ekranie.

Łupieżcy umysłu uprowadzili cię i zainfekowali, a teraz wylądowałeś w samym środku głuszy. Zmieniasz się w potwora, ale wraz z pasożytem w twojej głowie rośnie też twoja moc. Poznaj niezwykłą opowieść o przyjaźni i zdradzie, poświęceniu i przetrwaniu, oraz pokusie władzy absolutnej. Twoja drużyna, rzucona w sam środek konfliktu między diabłami, bóstwami i mrocznymi, nadnaturalnymi siłami, wspólnie zdecyduje o losach Zapomnianych Krain.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że gra Baldur’s Gate 3 dostępna była do tej pory wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat najnowszej produkcji Larian Studios, to zapraszamy Was do lektury: Recenzja Baldur’s Gate 3 – Z godnością i humorem.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!