Patch 5 już dostępny w Baldur's Gate III. Dodatkowy grywalny epilog

Wincenty Wawrzyniak
2023/11/30 21:00
0
0

Larian Studios poinformowało o udostępnieniu Patcha 5 do gry Baldur’s Gate III – jest tak duży, że deweloperzy radzą pobrać całą produkcję od nowa.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przedstawiciele Larian Studios poinformowali o udostępnieniu Patcha 5 do gry Baldur’s Gate III. Co ciekawe, choć sama aktualizacja waży 30 GB, tak aby móc ją pobrać i zainstalować, trzeba mieć na dysku dostępnych 130 GB wolnej przestrzeni. Deweloperzy zalecają nawet odinstalowanie i zainstalowanie gry od nowa.

Patch 5 już dostępny w Baldur's Gate III. Dodatkowy grywalny epilog

Baldur’s Gate 3 – nowa aktualizacja nr 5 już dostępna do pobrania

Zainteresowanych pełną listą zmian oraz nowości zapraszamy standardowo pod ten adres. Jeżeli jednak chodzi o najważniejsze kwestie, definitywnie trzeba zwrócić uwagę na dodanie dodatkowego grywalnego epilogu oraz aż dwóch nowych trybów rozgrywki. Jeśli chodzi o pierwszą z nowości, po wydarzeniach z trzeciego aktu, ale jeszcze przed napisami końcowymi gra przeniesie nas o pół roku do przodu i pozwoli pożegnać się z towarzyszami oraz innymi postaciami. Deweloperzy ujawnili, iż na potrzeby tego epilogu napisali aż 3589 nowych linii dialogowych.

Jeżeli natomiast chodzi o tryby, są nimi Honour Mode oraz Custom Mode – pierwszy znacząco utrudni eksplorację i walkę, drugi zaś pozwoli wyłączyć konkretne elementy interfejsu.

GramTV przedstawia:

Do tego trzeba również zaznaczyć, że pojawiła się możliwość zarządzania ekwipunkiem wszystkich naszych towarzyszy w obrębie jednego okna. Na liście znajdziemy nawet poprawienie wydajności w akcie trzecim, co przysparzało sporo problemów w szczególności graczom PS5.

Wczytywanie ramki mediów.

Przypomnijmy, że gra Baldur's Gate III zadebiutowała 3 sierpnia bieżącego roku na komputerach osobistych. Wersja na konsolę PlayStation 5 została udostępniona 6 września. Zainteresowanych zapraszamy do lektury naszej recenzji, którą znajdziecie pod tym adresem.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!