Powstaje konsola do gier dla psów. Firma Joipaw przedstawia pierwsze szczegóły

Mikołaj Ciesielski
2022/11/29 08:05

Naukowcy pracują nad sprzętem, który ma oferować czworonogom nie tylko rozrywkę, ale także m.in. hamować rozwój psiej demencji.

Powstaje konsola do gier dla psów. Firma Joipaw przedstawia pierwsze szczegóły

Dersim Advar i Marco Jenny to przyjaciele, którzy opisują siebie jako „miłośników zwierząt, graczy oraz naukowców”. Panowie postanowili wspólnie założyć firmę o nazwie Joipaw i stworzyć konsolę do gier dla psów. Sprzęt nie ma jednak służyć jedynie do rozrywki, ale ma oferować również szereg korzyści zdrowotnych dla wspomnianych czworonogów.

Firma Joipaw pracuje nad konsolą dla psów

Jak informuje serwis Axios, konsola firmy Joipaw ma umożliwić psom granie w gry, które będą zapewniać zarówno fizyczną, jak i psychiczną stymulację. Początkowo sprzęt miał służyć do eliminowania nudy oraz lęku separacyjnego, na który cierpiał szczeniak jednego ze współzałożycieli, gdy zostawał sam w domu. Advar i Jenny twierdzą jednak, że konsola może również oferować korzyści poznawcze, a nawet być wykorzystywana do hamowania rozwoju początkowych etapów psiej demencji.

Zgodnie z przekazanymi informacjami, konsola będzie wyposażona w ekran dotykowy, który psy będą obsługiwać nosem. Sprzęt ma posiadać także zintegrowany podajnik, nagradzający czworonoga smakołykami. Obecnie Joipaw przygotowało dwie gry. Pierwsza z nich polega na uderzeniu pojawiającego się na ekranie kreta, a druga na wskazaniu strony ekranu, na której znajduje się więcej bąbelków. W planach znajduje się również przygotowanie gry, która pozwoli konkurować zwierzakom ze swoim właścicielem.

Konsola Joipaw ma także śledzić wskaźniki zdrowia pupila i informować właścicieli o jakichkolwiek nieprawidłowych zachowaniach. Docelowo dane mają być udostępniane także weterynarzom, by umożliwić im lepszą diagnostykę potencjalnych schorzeń.

Firma Joipaw niestety nie ujawniła, kiedy możemy spodziewać się premiery konsoli. Gracze mogą jednak wesprzeć twórców w pełni zwrotną wpłatą w wysokości 6 dolarów, dzięki której otrzymają później 5-procentową zniżkę na zakup sprzętu.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Gotenssjgoddark
Gramowicz
29/11/2022 19:01
Niakadan napisał:

Ciekawe fajnie że próbują pomóc, tylko problem że mogą sobie wzrok też popsuć 

chyba że wymyślone zostaną okulary dla psów ,dzięki którym mogłyby siedzieć  przy  pc siedzieć i konsoli . 

Niakadan
Gramowicz
29/11/2022 15:24

Ciekawe fajnie że próbują pomóc, tylko problem że mogą sobie wzrok też popsuć