Pomimo obietnic, Redfall nadal z beznadziejnymi błędami, ale czy kogoś to jeszcze interesuje?

Krzysztof Żołyński
2023/10/03 21:05
2
0

Redfall miał fatalny start. Gra trafiła do odbiorców kompletnie niedopracowana i z mnóstwem błędów. Co prawda Microsoft zapewniał, że wszystko będzie naprawione, ale to się nigdy nie stało.

Redfall debiutował w maju 2023 r. Gra trafiła do sprzedaży z poważnymi problemami wizualnymi i graficznymi, a także błędami w rozgrywce i sztucznej inteligencji. Zasadniczo można powiedzieć, że dostaliśmy grę w fazie testowej. W czerwcu 2023 r. firma Arkane wydała poprawkę do gry, a Microsoft zapewniał wówczas, że nie porzuci gry pomimo wielu problemów. Jednak po upływie trzech miesięcy, nie pojawiły się żadne aktualizacje, choćby próbujące naprawiać liczne błędy.

Pomimo obietnic, Redfall nadal z beznadziejnymi błędami, ale czy kogoś to jeszcze interesuje?

Prawdę mówiąc, Redfall wymaga poważnego rebootu, ale po miesiącach oczekiwania i premierach wielu wyczekiwanych gier, gracze już chyba stracili zainteresowanie tą produkcją i chyba nikomu już na niej nie zależy. Wliczając w to producenta i wydawcę.

Trudno powiedzieć czy Arkane jest w stanie podołać takiemu zadaniu. Jeśli uda mu się naprawić tę grę, będzie to byłby to powrót na miarę Cyberpunka 2077 i No Man’s Sky.

Redfall – już raczej bez szans na udany powrót

Redfall jest jednym z największych rozczarowań 2023 roku i Arkane chyba wolałoby o nim zapomnieć. Nawet jeśli teraz weźmie się do roboty, może być zwyczajnie za późno, bo zainteresowanie tą produkcją przeminęło.

GramTV przedstawia:

Z ciekawostek warto dodać, że jednocześnie w Redfall gra na Steamie zaledwie kilkadziesiąt osób. Jest to chyba najlepsze świadectwo, że ludzie przestali w nią wierzyć. Jedynym ratunkiem jest więc to, że jest dostępna w ramach Xbox Game Pass.

Komentarze
2
dariuszp
Gramowicz
04/10/2023 01:18

Nom, w ciągu 24h peak był na 89,000 ludzi więc nie tak mało. 

Mnie bardzo cieszy że w Baldur's Gate 3 gra 3x więcej ludzi gdzie gra wyszła wcześniej. Co przywraca mi trochę wiary w graczy.

Krzysztof Żołyński
Gramowicz
03/10/2023 22:22
seses napisał:

​Z ciekawostek warto dodać, że jednocześnie w Starfield gra na Steamie zaledwie kilkadziesiąt osób. Jest to chyba najlepsze świadectwo, że ludzie przestali w nią wierzyć. Jedynym ratunkiem jest więc to, że jest dostępna w ramach Xbox Game Pass​.

Na pewno chodzi o Starfield?

Na pewno nie :) Poprawione