Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Polska gra najdroższym indykiem w historii? Cena to tylko 8 tysięcy złotych

Radosław Krajewski
2023/01/19 16:30

Ktoś się pomylił.

Do zabawnej pomyłki doszło w Microsoft Store kilka dni temu. 16 stycznia na rynku zadebiutowała gra Ball Race 2: Ramp, stworzona przez Marcina Szelca. Ten prosty indyk zyskał nieoczekiwany rozgłos za sprawą niewyobrażalnej jak na taką grę cenę. Nawet najbardziej zachłanni wydawcy gier AAA nie zmuszają graczy do zaciągnięcia kredytów, aby wydać ponad 8 tysięcy złotych na jedną produkcję.

Polska gra najdroższym indykiem w historii? Cena to tylko 8 tysięcy złotych

Ball Race 2: Ramp najdroższą grą indie w historii?

Przez jakiś czas w sklepie Microsoftu można było kupić kontynuację Ball Race za 2 499,99 dolarów kanadyjskich, czyli nieco ponad 8 tysięcy złotych. Gdyby taka cena się utrzymała, prawdopodobnie doszłoby do rekordu za kwotę, jaką trzeba zapłacić, aby kupić małą, niezależną grę. Na całe szczęście błąd został już naprawiony i Ball Race 2: Ramp można zdobyć za 22,99 zł, co zdecydowanie skłoni większą liczbę graczy do sięgnięcia po ten tytuł.

GramTV przedstawia:

W wątku na Reddicie użytkownikom dopisał humor w związku z „nieco” zawyżoną ceną gry na premierę. Jedna z osób napisała, że poczeka na promocję, bo obecnie nie dałby więcej za grę niż 1 500 dolarów. Inni za to zachwalali tytuł, dzięki czemu popularna stała się fraza „Niewielka cena za Ball Race 2: Ramp”, którą wielokrotnie powtarzali użytkownicy forum. Jeszcze inni gracze z kolei zrzucili winę na inflację, która podbiła kwotę za grę gry, z kolei jedna z osób napisała, że to cena w dolarze kanadyjskim, czyli w amerykańskiej walucie wychodzi jakieś 5 dolarów.

Komentarze
2
Gregario
Gramowicz
20/01/2023 06:20

Pomyłki się zdarzają. Mnie ciekawi, czy znalazł się ktoś, kto tę grę w astronomicznej cenie kupił ;)

calmarf
Gramowicz
19/01/2023 19:47

Fajne ksero Kula World z PSXa