PlayStation 5 wzbogaci się o nowe funkcje. Discord, VRR w 1440p i wiele więcej

Mikołaj Ciesielski
2023/02/02 12:00
0
0

Sony testuje nową aktualizację systemu.

PlayStation 5 wzbogaci się o nowe funkcje. Discord, VRR w 1440p i wiele więcej

Sony może być zadowolone z wyników osiąganych przez PlayStation 5. Japońska firma nieustannie stara się jednak ulepszać swoją konsolę. Nic więc dziwnego, że korporacja pracuje nad wprowadzeniem kolejnych nowości. Na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się dziś bowiem wpis informujący o rozpoczęciu testów nowego oprogramowania systemowego, za którego sprawą PS5 zostanie wzbogacone o wiele wyczekiwanych przez graczy funkcji.

Sony pracuje nad nową aktualizacją dla PlayStation 5, która wprowadzi mnóstwo nowych funkcji

Do testów nowej aktualizacji zostaną zaproszeni wybrani gracze ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Francji. Sony poinformowało, że testowany firmware zostanie udostępniony w „nadchodzących miesiącach”. Czego natomiast możemy spodziewać się po testowanej obecnie aktualizacji?

Przede wszystkim nowych funkcji społecznościowych. Dzięki nadchodzącej aktualizacji gracze PlayStation 5 otrzymają możliwość dołączenia do czatów głosowych Discorda. Sony wprowadzi również nową ikonkę „Dołącz do gry” w czatach imprezowych.

Ponadto w HUB-ie gry pojawi się nowy kafelek o nazwie „Znajomi, którzy grają”, dzięki któremu użytkownicy będą mogli zobaczyć, czy ich znajomy posiada konkretny tytuł lub w jaką produkcję aktualnie gra. Nowy firmware pozwoli też na ręczne przesyłanie zrzutów ekranu do PlayStation App.

Sony pracuje nad nową aktualizacją dla PlayStation 5, która wprowadzi mnóstwo nowych funkcji, PlayStation 5 wzbogaci się o nowe funkcje. Discord, VRR w 1440p i wiele więcej
PlayStation Blog

Wielu użytkowników PlayStation 5 z pewnością ucieszy również informacja, że za sprawą nadchodzącej aktualizacji konsola Sony będzie obsługiwać zmienną częstotliwość odświeżania (VRR) w rozdzielczości 1440p. Ulepszeń doczeka się też biblioteka gier, w której użytkownicy będą mogli sortować i filtrować posiadane produkcje.

Nowy firmware ma także zapewnić łatwiejsze przenoszenie zapisanych danych z PlayStation 4 na PlayStation 5. Po pobraniu lub zainstalowaniu gry z poprzedniej generacji gracze otrzymają powiadomienie o możliwości wykorzystania zapisów z PlayStation 4. Należy jednak pamiętać, że do przechowywania danych online niezbędne jest posiadanie aktywnej subskrypcji PlayStation Plus.

PlayStation Blog

GramTV przedstawia:

Całkiem interesującą funkcję otrzymają również użytkownicy z Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Gracze z wymienionych krajów będą mogli bowiem rejestrować materiały za pomocą komend głosowych. Dla przykładu użytkownicy będą mogli powiedzieć: „Hej PlayStation, rozpocznij nagrywanie”, a konsola zacznie nagrywać materiał wideo z rozgrywki.

Jak wspomnieliśmy wyżej testowane oprogramowanie systemowe, dzięki któremu PlayStation 5 zostanie wzbogacone o przedstawione funkcje, zostanie udostępnione w „nadchodzących miesiącach”. Na konkretną datę premiery aktualizacji trzeba jednak jeszcze nieco poczekać.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!