PS3 i PS Vita bez dostępu do cyfrowych tytułów. Gracze nie mogą pobierać gier z PSN

Radosław Krajewski
2023/03/09 15:20
3
0

Poważny błąd uniemożliwia pobieranie zakupionych gier i dodatków.

Od wczoraj posiadacze PlayStation 3 i PlayStation Vita donoszą o nieudanych próbach pobierania zakupionych gier i dodatków z PlayStation Store. Okazuje się, ze problem występuje na obu konsolach już od kilku tygodni, ale dopiero teraz zrobiło się o tym głośno. Gracze utracili więc dostęp do legalnie zakupionych produkcji na starszych konsolach.

PS3 i PS Vita bez dostępu do cyfrowych tytułów. Gracze nie mogą pobierać gier z PSN

Gracze nie mogą pobrać swoich gier na PS3 i PS Vita

Na Reddicie i forum ResetEra pojawiły się wątki, w których posiadacze PS3 i PS Vita dzielą się szczegółami problemu uniemożliwiającego pobieranie gier i DLC. Podczas prób pobrania niektórych tytułów pojawia się komunikat: „Wystąpił błąd podczas operacji instalacji – (80029509)”. Niektórzy użytkownicy poinformowali, że problem może występować w przypadku gier z wygasłymi licencjami, które wymagają ponownej aktywacji.

GramTV przedstawia:

Część graczy uważa, że problem może być związany z opublikowaną pod koniec lutego nową aktualizacją PlayStation 3. Jednak inni potwierdzili, że błąd pojawiał się jeszcze przed wprowadzeniem nowej wersji firmware’u. Dodatkowo aktualizacja PS3 nie wpłynęłaby na pobieranie gier na PS Vita, na której to konsoli również wielu graczy nie może pobrać swoich gier. Wygląda więc na to, że to wewnętrzny problem PlayStation Store, który miejmy nadzieję, szybko zostanie naprawiony przez Sony.

W tej chwili gracze nie znaleźli sposobu na ominięcie błędu i pobranie gier oraz dodatków na PS3 i PS Vita. Niektórym udało się włączyć ściąganie gier na konsolach po kilku lub kilkunastu próbach. Inni zaś odczekali kilka godzin przed ponową próbą lub próbowali pobrać grę następnego dnia.

Gracze nie mogą pobrać swoich gier na PS3 i PS Vita, PS3 i PS Vita bez dostępu do cyfrowych tytułów. Gracze nie mogą pobierać gier z PSN
Reddit/vince-vdv
Reddit/vince-vdv
Komentarze
3
Xeoo
Gramowicz
09/03/2023 16:25

Ja myśle że to microsoft im zablokował w związku z przejęciem Acti! :P

dariuszp
Gramowicz
09/03/2023 15:59
SebekPL2 napisał:

A oni nie mieli przypadkiem wyłączać tych funkcjonalności na stałe?

Mówili coś że będą zamykać koło 2021 ale po sporej krytyce się z tego wycofali.

Taka rada do posiadaczy PS3 którą sam stosuje. Pobierzcie sobie patche do gier. Wrzućcie na jakiś pendrive. I tam trzymajcie.

Przez to że PS3 miało koślawą architekturę, sporo gier z tamtego okresu nigdy nie pojawiło się na PS4. I tak jak mam ochotę sobie odświeżyć Havenly Sword czy Metal Gear Solid 4 to muszę odkopać stare PS3 slim.

W ogóle czasem ciężko człowiekowi uwierzyć że to właśnie na PS3 zadebiutowała gra GTA 5 XD

SebekPL2
Gramowicz
09/03/2023 15:31

A oni nie mieli przypadkiem wyłączać tych funkcjonalności na stałe?