Pierwsze zdjęcia z nowych Samych swoich. Tak prezentuje się Kargul i Pawlak

Radosław Krajewski
2023/05/30 10:30
1
0

Do sieci trafiły pierwsze oficjalne zdjęcia z filmu i mnóstwo materiałów z planu.

Prace na planie prequela Samych swoich rozpoczęły się na początku kwietnia na Kielecczyźnie. Niedługo później dowiedzieliśmy się, kto wcieli się w młodsze wersje kultowych głównych bohaterów, czyli Władysława Kargula i Kazimierza Pawlaka. Na poniższych zdjęciach możemy zobaczyć, jak Karol Dziuba i Adam Bobik wyglądają jako legendarny duet najmniej życzliwych dla siebie sąsiadów. Więcej zdjęć i nagranie z planu produkcji znajdziecie na tej stronie.

Pierwsze zdjęcia z nowych Samych swoich. Tak prezentuje się Kargul i Pawlak

Sami swoi. Początek – pierwsze zdjęcia z filmu i data premiery

Produkcja zatytułowana Sami swoi. Początek zaprezentuje nam słynny spór Kargula i Pawlaka w okresie 20-lecia międzywojennego. Twórcy zapewnili, że nie mają zamiary konkurować z trylogią, a chcą opowiedzieć zupełnie inną historię w tej samej konwencji, przedstawiając wcześniejsze losy bohaterów, które były nie mniej interesujące od tych znanych z poprzednich filmów.

Nie próbujemy zrobić na nowo tego filmu, bo ten film został zrobiony znakomicie. Nie chcemy niczego poprawiać, tylko opowiadamy wcześniejszą historię bohaterów, młodość. Historia zaczyna się w roku 1913, kiedy Kargul i Pawlak byli jeszcze dziećmi, w szkole. Potem jest rok 1920, wojna polsko-bolszewicka, później wkraczają Rosjanie, mamy II wojnę światową, a cała historia kończy się przesiedleniem na tzw. ziemie odzyskane, czyli w te miejsca, które znamy z trylogii Sylwestra Chęcińskiego – powiedział producent Mikołaj Fajks.

Trylogia jest czymś kompletnie osobnym. Nie mamy szansy się mierzyć, bo nie mamy Kargula i Pawlaka w wykonaniu Kowalskiego czy Hańczy. Ich już dawno na świecie nie ma, ale gdyby nawet byli, to nie mogliby zagrać tych ról, bo jakby zagrali 12-latków? Byłoby to raczej niemożliwe. Zatem jest to kompletnie inny film, inna opowieść, mająca miejsce w zupełnie innych czasach. I muszą też państwo wiedzieć, że jest to opowieść o zupełnie innym świecie. Trylogia dzieje się w świecie po repatriacji, do którego przyjechali i który sobie zagospodarowują. Nasz film opowiada o kilkudziesięciu latach życia Karguli i Pawlaków w Krużewnikach, czyli w miejscu mitycznym, o którym się mówi w trylogii, a który jest tam pokazany tylko szczątkowo – przyznał reżyser Artur Żmijewski.

GramTV przedstawia:

W obsadzie znaleźli się: Zbigniew Zamachowski, Anna Dymna, Wojciech Malajkat, Mirosław Baka, Adam Ferency, Paulina Gałązka, Weronika Humaj, Katarzyna Krzanowska, Janusz Chabior oraz Agnieszka Suchora.

Sami swoi. Początek mają zadebiutować w kinach 10 listopada bieżącego roku.

Sami swoi. Początek – pierwsze zdjęcia z filmu i data premiery, Pierwsze zdjęcia z nowych Samych swoich. Tak prezentuje się Kargul i Pawlak
Next Film/Centrala Wynajmu Filmów/Jarosław Sosiński
Next Film/Centrala Wynajmu Filmów/Jarosław Sosiński
Next Film/Centrala Wynajmu Filmów/Jarosław Sosiński
Next Film/Centrala Wynajmu Filmów/Jarosław Sosiński
Next Film/Centrala Wynajmu Filmów/Jarosław Sosiński
Komentarze
1
Yarod
Gramowicz
30/05/2023 13:03

jakoś tak...meh