Nowy plakat Matrixa 4 komentuje zmianę nazwy Facebooka. To film oparty na faktach?

Radosław Krajewski
2021/10/29 11:10
1
0

Twórcy Matrixa zareagowali na zmianę nazwy przez Facebooka intrygującym plakatem.

Czwarta część Matrixa zadebiutuje jeszcze w tym roku. Niedawno mogliśmy zapoznać się ze zaktualizowanym opisem fabuły, który zdradził zaskakujący szczegół, a także oficjalną kategorię wiekową, która ucieszy fanów oryginalnej trylogii. Tym razem twórcy udostępnili nowy plakat Matrixa Zmartwychwstania, który jest odpowiedzią na zmianę nazwy firmy przez Facebooka. Wczoraj Mark Zuckerberg ogłosił, że korporacja zmieniła nazwę na Meta, co ma związek z rozwijaną przez firmę Metaverse, wirtualną przestrzenią, w której w przyszłości ludzie mają pracować i wypoczywać. Podobieństwa do Matrixa nie umknęły uwadze twórców, którzy w sarkastyczny sposób odnieśli się do nowego pomysłu założyciela Facebooka.Nowy plakat Matrixa 4 komentuje zmianę nazwy Facebooka. To film oparty na faktach?Jest to niemal identyczny plakat jak ten, który pojawił się przed premierą pierwszego zwiastuna produkcji. Obok siebie leżą dwie kapsułki, jedna czerwona i jedna niebieska, a nad nimi widnieje napis „Wybór jest twój”. Jednak nowa wersja plakatu wypuszczona po wczorajszym ogłoszeniu Facebooka zawiera dodatkową linijkę tekstu, umieszczoną na samej górze plakatu. Teraz twórcy w ironiczny sposób sugerują, że Matrix Zmartwychwstania oparty jest na faktach, co bezpośrednio uderza w wirtualny świat Metaverse. Reżyserka Lana Wachowski od lat jest krytyczką prac nad wirtualnymi rzeczywistościami, często wyśmiewając pomysły Elona Muska czy właśnie Marka Zuckerberga. Plakat nowej odsłony Matrixa zobaczycie poniżej.

Matrix Zmartwychwstania opowie kolejny rozdział historii Neo oraz Trinity, którzy ponownie trafili do cyfrowego świata, nie zdając sobie sprawy ze swojego przeznaczenia oraz łączącej ich relacji. Minęło wiele lat od zakończenia poprzedniej części i ponownego uruchomieniu Matrixa. Tym razem maszyny współpracują z ludźmi, aby nie doszło do ponownej wojny. Niepewny sojusz zakłóci ponowne pojawienie się Neo, który będzie próbował uwolnić Trinity z nowego Matrixa. Wspólnie raz jeszcze będą musieli przeciwstawić się agentom oraz pokonać śmiertelne zagrożenie. Od powodzenia ich misji zależeć będą losy całej ludzkości.

Film wyreżyserowała Lana Wachowski, która jest również współautorką scenariusza wraz z Aleksandarem Hemonem i Davidem Mitchellem. W obsadzie znaleźli się: Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Jada Pinkett Smith, Lambert Wilson, Daniel Bernhardt, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jessica Henwick, Jonathan Groff, Toby Onwumere, Max Riemelt, Eréndira Ibarra, Priyanka Chopra, Andrew Caldwell, Brian J. Smith, Ellen Hollman oraz Christina Ricci.

GramTV przedstawia:

Czwarta część Matrixa zadebiutuje w polskich kinach 17 grudnia.

Komentarze
1
Wicket
Gramowicz
29/10/2021 14:06

Blue pill , Red pill ... with one will take me away from social media ?