Nowe informacje o Ibru – growej adaptacji powieści Olgi Tokarczuk. Premiera i czas rozgrywki

Radosław Krajewski
2023/02/21 11:40

Poznaliśmy kolejne szczegóły polskiego detektywistycznego RPG-a.

Jeszcze w marcu ubiegłego roku studio Sundog ujawniło pierwsze informacje o Ibru, czyli gry powstającej na podstawie powieści „Anna In w Grobowcach Świata” autorstwa Olgi Tokarczuk. O grze nie słyszeliśmy od dłuższego czasu, ale deweloperzy właśnie potwierdzili, że udało im się zebrać 1,48 mln zł od inwestorów w styczniu bieżącego roku. Pieniądze zostaną przeznaczone na opracowanie prototypu gry, a w kolejnych miesiącach firma planuje kolejną emisję, aby tym razem już zebrać budżet produkcyjny potrzeby na stworzenie Ibru.

Nowe informacje o Ibru – growej adaptacji powieści Olgi Tokarczuk. Premiera i czas rozgrywki

Ibru – nowe szczegóły polskiego RPG-a

Naszym założeniem było, aby zrobić grę na podstawie jak najlepszej – istniejącej już fabuły. Stąd kontakt z Olgą Tokarczuk i wybór książki jej autorstwa – Anna In w Grobowcach Świata. To jeden z najstarszych mitów w historii ludzkości we współczesnej odsłonie. Powieść ponadczasowa, głęboko ludzka, w której wizja współczesnego umierającego świata, doskonale nadaje się do pokazania w świecie cyfrowym – mówi Mateusz Błaszczyk, dyrektor kreatywny i współzałożyciel Sundoga. – Pomysł spodobał się nie tylko nam, ale także inwestorom. W krótkim czasie pozyskaliśmy od nich prawie 1,5 mln zł z prywatnej emisji akcji. To osoby zainteresowane twórczością Olgi Tokarczuk oraz blisko powiązane z kulturą cyfrową. Jesteśmy dumni, że Olga współtworzy z nami Sundoga i wspomaga nas przy pracach koncepcyjnych – powiedział Mateusz Błaszczyk, dyrektor kreatywny.

Przypomnijmy, że Ibru będzie detektywistyczną grą RPG, łączącą stylistykę cyberpunku i mity sumeryjskie. Deweloperzy kładą nacisk na stworzenie różnych sposobów eksploracji tych motywów. Twórcy planują opracować historię, która starczy na ok. 16 godzin rozgrywki.

Nie mam poczucia, że jestem właścicielką mitu o Inannie. Wręcz przeciwnie mity należą do wszystkich i ciągle do nas wracają w różnych formach. Gra może być innym sposobem wejścia w opowieść, przeżycia jej w inny sposób. Uważam, że to szansa dla mojej książki - zaistnieć w innej formie i w ten sposób dotrzeć do ludzi, którzy już nie czytają papierowych książek. Interesuje się wszystkim, co powstaje i staram się pomagać, głównie w kwestiach narracyjnych. Mam nadzieję, że powstanie z tego mądra i fascynująca przygoda intelektualna – przyznała Olga Tokarczuk, przewodnicząca Rady Nadzorczej w Sundog.

Rozwidlenia narracyjne, rozbudowana rozgrywka i śledztwa sprawią, że Ibru będzie posiadała jeszcze więcej wątków. Planujemy wyprodukować prototyp, który pokażemy wydawcom i potencjalnym inwestorom. W kolejnych miesiącach zamierzamy przeprowadzić kolejną emisję akcji, która – mamy nadzieję – pozwoli nam uzyskać środki na całą produkcję. Szacujemy, że będzie to kwota przekraczająca 10 mln zł. Planujemy także rozbudowę zespołu do ok. 20 osób – dodał Mateusz Błaszczyk.

GramTV przedstawia:

Nad Ibru obecnie pracuje dziewięć osób, ale spółka zamierza powiększyć swój zespół deweloperski w najbliższym czasie. Na premierę będziemy musieli poczekać przynajmniej do 2026 roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!