Nintendo odporne na zapaść branży? Gigant wciąż zatrudnia nowych pracowników

Krzysztof Żołyński
2024/06/06 18:00
0
0

Nintendo wydaje się być odporne na zapaść branży. W przeciwieństwie do konkurentów wciąż rośnie i zatrudnia nowych pracowników.

Od kilku miesięcy nie ma w zasadzie chwili, żeby nie pojawiło się nowe doniesienie o zwolnieniach, a branża growa przechodzi jeden z największych kryzysów w swoich dziejach. Poza zwolnieniami mamy też do czynienia z zamykaniem kolejnych studiów oraz kasowaniem projektów. Jest to z pewnością coś, czego gracze nie chcieli obserwować. W tym trudnym czasie Nintendo wydaje się być odporne na te wszystkie zawirowania i stawia na dynamiczny rozwój, zatrudniając nowych pracowników, wzmacniając siły do rozwoju w przyszłości.

Nintendo odporne na zapaść branży? Gigant wciąż zatrudnia nowych pracowników
https://pixabay.com/photos/wario-kart-nintendo-toy-outside-1912622/

Nintendo rośnie w siłę i zatrudnia nowych pracowników, podczas gdy wszyscy zwalniają

W tej chwili Nintendo zatrudnia już 7724 pracowników, co oznacza, że w ciągu ostatniego roku fiskalnego powiększyło swój zespół o ponad 400 osób. To dobry znak, świadczący, że japoński gigant dobrze radzi sobie mimo trudnej sytuacji na rynku, na rok przed premierą nowej konsoli, którą trzeba będzie wesprzeć także nowymi tytułami.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Nintendo radzi sobie dużo lepiej niż dwaj pozostali konkurenci produkujący konsole. Wystarczy spojrzeć na działania Microsoftu, który w sumie zwolnił 1900 osób z takich oddziałów jak: Xbox, Bethasda i Actvision Blizzard. Natomiast Sony podjęło decyzję o rozstaniu się z niecałym tysiącem pracowników. Do tego trzeba doliczyć skasowane projekty i rezygnacje z rozwijania wielu gier. Trudna sytuacja na rynku gamingowym zatacza też szersze kręgi, bo dotknęła również wiele popularnych serwisów internetowych. Wygląda więc na to, że jedynie Nintendo wciąż jest silnie.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!