Pracownik Google odpowiedzialny za wyciek przedpremierowych zwiastunów Nintendo

Krzysztof Żołyński
2024/06/04 20:00
0
0

Ostatnio zrobiło się dość głośno o nieautoryzowanym dostępie do konta Nintendo w serwisie YouTube i wycieku wielu przedpremierowych filmów i zwiastunów.

Teraz pojawiają się nowe doniesienia, rzucające światło na kulisy tego wydarzenia. Światło dzienne ujrzało wiele zwiastunów i filmów, ujawniających gry Nintendo na długo przed ich oficjalnymi zapowiedziami, co oczywiście mocno zdenerwowało giganta gamingowego.

Pracownik Google odpowiedzialny za wyciek przedpremierowych zwiastunów Nintendo

Za wyciek przedpremierowych zwiastunów Nintendo odpowiedzialny pracownik Google

Jak donoszą niektóre media, za opublikowanie tych mediów, odpowiedzialny jest jeden człowiek, pracownik Google, który wszedł w posiadanie informacji umożliwiających zalogowanie się na konto Nintendo i opublikował wiele filmów.

Wewnętrzne dochodzenie Google wykazało, że rzekome naruszenie prywatności było „niezamierzone”. Mówi się, że jest to jeden z wielu incydentów dotyczących problemów z bezpieczeństwem i zabezpieczeniami, ale firma woli twierdzić, że „pracownik uzyskał dostęp do prywatnych filmów na koncie Nintendo w serwisie YouTube i ujawnił informacje przed planowanymi ogłoszeniami Nintendo”.

GramTV przedstawia:

Nintendo słynie z powściągliwości w kwestii swoich nadchodzących projektów, a z biegiem lat staje się coraz bardziej tajemnicze. W 2020 roku musiało stawić czoła masowemu wyciekowi informacji znanemu jako „Gigaleak”, gdy na 4chan pojawił się kod źródłowy, dokumenty prototypowe, niepublikowane grafiki i inne informacje. Prezes firmy Shuntaro Furukawa powiedział w 2022 roku, że po incydencie firma zwiększyła bezpieczeństwo.

Mimo to z biegiem lat coraz częściej zdarza się, że premierowe tytuły Nintendo trafiają do Internetu z wyprzedzeniem. Zarówno Pokémon Scarlet i Violet, jak i The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom wyciekły do sieci na tydzień lub dwa przed premierą.

Wycieki nadal stanowią ogromny problem w całej branży. W 2022 r. prawdopodobnie najgłośniejszym incydentem tego typu było pojawienie się w internecie materiału filmowego z Grand Theft Auto 6. Natomiast w 2023 roku do sieci wyciekły informacje na temat nadchodzących projektów Insomniac Games, takich jak np.: Marvel’s Wolverine.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!