Przenośna konsola Xbox zostanie zaprezentowana na Xbox Games Showcase? Pogłoski sugerują, że Microsoft szykuje prezentację

Krzysztof Żołyński
2024/06/04 19:00
0
0

Wygląda na to, że Microsof może planować wprowadzenie na rynek przenośnej konsoli Xbox szybciej, niż tego oczekiwano.

Plotki o przenośnej konsoli Xbox krążą w sieci od jakiegoś czasu, a z początkiem 2024 roku pojawiło się ich wyjątkowo dużo. Jednak do tej pory nowe urządzenia opisywane było jako bardziej odległy plan, który jest dopiero rozważany przez Microsft. Niektórzy sugerowali nawet, że taka konsola może pojawić się w okolicach premiery „dużej” wersji nowego Xboxa. Najnowsze doniesienia zmieniają całkowicie sytuację i jeśli się potwierdzą, zapowiedź mobilnego Xboxa odbędzie się w czasie najbliższego Xbox Games Showcase.

Przenośna konsola Xbox zostanie zaprezentowana na Xbox Games Showcase? Pogłoski sugerują, że Microsoft szykuje prezentację
https://pixabay.com/pl/photos/kontroler-gier-gamepad-technologia-5619105/

Przenośny Xbox zostanie zaprezentowany na Xbox Games Showcase?

Jak donosi hiszpański specjalista od rozmaitych przecieków, eXtas1s – harmonogram prac nad konsolą i data premiery wygląda zupełnie inaczej niż wcześniej sądzono. Twierdzi on, że Microsoft potwierdzi istnienie swojej pierwszej przenośnej konsoli już w tym miesiącu, a dokładnie 9 czerwca, podczas Xbox Games Showcase i powołuje się na swoje źródła wewnątrz firmy. Podobno plan jest taki, że w trakcie wydarzenia pojawi się jedynie mały zwiastun.

GramTV przedstawia:

Nawet jeśli nadchodząca prezentacja nie ujawni w pełni urządzenia, to samo takie zagranie będzie bezprecedensowym posunięciem ze strony Microsoftu i może dawać jasny sygnał, że premiera przenośnego Xboxa nie jest powiązana z wypuszczeniem na rynek nowej generacji, a co za tym idzie nastąpi dużo wcześniej.

Warto przypomnieć, że dyrektor generalny Microsoft Gaming, Phil Spencer, sam podsycał ostatnio w mediach społecznościowych pogłoski o konsoli przenośnej Xbox. Kilka raportów z początku 2024 r. sugeruje również, że gigant technologiczny jest obecnie w trakcie przechodzenia na strategię gier „każdy ekran to konsola Xbox”. I przenośna konsola znakomicie wpisuje się w ten plan.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!