Netflix stawia kolejny krok w walce z dzieleniem kont? Nowa funkcja dla subskrybentów

Radosław Krajewski
2022/11/16 15:50

Niezależnie od intencji, to platformie brakowało tej opcji.

Koniec współdzielenia kont na Netflixie zbliża się wielkimi krokami. Przed miesiącem platforma uruchomiła funkcję przenoszenia profili, które mają ułatwić proces przejścia użytkowników na swoje własne konta, nie tracąc przy tym rekomendacji i historii oglądania. Teraz firma poinformowała, że wprowadziła nową opcję, dzięki której w łatwy sposób wylogujecie się z konkretnych urządzeń.

Netflix stawia kolejny krok w walce z dzieleniem kont? Nowa funkcja dla subskrybentów

Zarządzanie dostępem i urządzeniami – nowa opcja na Netflixie

Funkcja nazwana „Zarządzanie dostępem i urządzeniami” wprowadzana jest od wczoraj w Ustawieniach konta. Za jej pomocą możecie przejrzeć ostatnie urządzenia, które korzystały z konta Netflix i za pomocą jednego przycisku wylogować się z konkretnych sprzętów, z których nie będziecie już korzystać.

GramTV przedstawia:

Do tej pory Netflix oferował możliwość wylogowania się ze wszystkich urządzeń, co było dosyć kłopotliwą opcją. Na szczęście platforma wdrożyła nowe, korzystniejsze i prostsze dla użytkowników rozwiązanie. Nie wiadomo, czy firma celowo wprowadziła tę opcję właśnie w tym okresie, czy też funkcja nie ma nic wspólnego ze współdzieleniem kont. Mimo to po przenoszeniu profili, jest to kolejna opcja, dzięki której właściciele będą mogli z łatwością „zatrzeć ślady” po użytkowników, którym udostępnili swoje konto.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!