Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Need for Speed Unbound zaoferuje opcję demontażu części aut. Szczegóły o świecie

Maria Wawrzyniak
2022/10/16 19:50

Premiera najnowszej części serii Need for Speed już niedługo – z tej okazji poznaliśmy kolejne szczegóły na temat produkcji.

Na oficjalnej stronie Electronic Arts pojawił się nowy wpis poświęcony nadchodzącej grze Need for Speed Unbound. Deweloperzy poinformowali, że w nowej produkcji świat będzie naszym płótnem. Co to dokładnie oznacza? Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze szczegóły.

Need for Speed Unbound zaoferuje opcję demontażu części aut. Szczegóły o świecie

Need for Speed Unbound z kolejnymi nowościami

Po pierwsze, deweloperzy zaoferują nam opcję demontażu części naszych aut – będziemy mogli na przykład usunąć maskę czy dach (to drugie widzieliśmy w zwiastunie w przypadku Nissana Silvii. Po drugie – jest to najważniejsza atrakcja wspomnianego wpisu – gracze mogą spodziewać się bardzo zróżnicowanego świata. Oprócz fikcyjnego miasta Lakeshore City wzorowanego na Chicago, zobaczymy także m.in. jezioro Virgil, port w zatoce Duncan Bay czy ośrodek narciarski Seba. Wszystkie te lokacje mają zapobiec monotonii. Duży nacisk położono także na stylu artystycznym:

Naszym celem było stworzenie istotnego dla rozgrywki stylu artystycznego, który uwypukla działania graczy, urozmaica zabawę podczas gry, a przy okazji nagradza – wyjaśnia Darren White, dyrektor artystyczny Need for Speed Unbound ze studia Criterion Games. Chcieliśmy zaoferować graczom coś zupełnie nowego za sprawą obecnych w Need for Speed Unbound wizualnych efektów jazdy, które nazywamy tagami.

Tak jak uliczni artyści, którzy swoją kreatywnością przekształcają miejski krajobraz, tak gracze mogą ozdabiać świat tagami, zostawiając rywali w tyle. Tagi aktywują się podczas używania doładowań, które z kolei zdobywa się za driftowanie, skoki i unikanie kolizji w ostatniej chwili. To ekscytujące, modyfikowalne efekty, które urozmaicają otaczający świat, takie jak linie zdobiące krawędzie samochodu. Dzięki tagom ty i twój samochód stajecie się artystami, a miasto – waszym płótnem.

Realistycznie odwzorowany świat i samochody w Need for Speed Unbound pomagają ugruntować grafikę – mówi White, opisując styl artystyczny gry. Zainspirowaliśmy się sztuką uliczną oraz innymi środkami wyrazu, aby w kreatywny sposób zachwiać postaciami i efektami wizualnymi, zmieniając je w pełne ekspresji ilustracje stanowiące odzwierciedlenie gracza i jego działań. W naszej grze graffiti naprawdę ożywa.

Sztuka uliczna zawsze była ważnym aspektem ulicznej kultury, a jej niezależność i buntowniczość już od wielu lat stanowią inspirację dla serii Need for Speed. To niesamowicie kreatywna forma wyrażania siebie, która – jak wyścigi uliczne – reprezentuje lekceważącą wszelkie zasady swobodę wyrażania własnych emocji – dodaje White.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy na koniec, że Need for Speed Unbound ma zadebiutować na rynku 2 grudnia bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!