Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Narzekania na liniową fabułę Cyberpunka 2077 są uzasadnione – uważa jeden z twórców

Mikołaj Ciesielski
2023/01/24 09:45

Paweł Sasko przyznaje, że deweloperzy z CD Projekt RED mogli spisać się w tej kwestii lepiej.

Narzekania na liniową fabułę Cyberpunka 2077 są uzasadnione – uważa jeden z twórców

Kilka dni temu CD Projekt RED poinformowało, że Cyberpunk 2077: Widmo Wolności to największy – pod względem budżetu – dodatek w historii studia. Tymczasem Paweł Sasko, reżyser zadań w polskim zespole, podczas jeden z ostatnich transmisji live odniósł się do narzekań graczy na liniową fabułę w grze Cyberpunk 2077 i stwierdził, że są one „kompletnie uzasadnione”.

Paweł Sasko odpowiada na zarzuty związane z liniową fabułą Cyberpunka 2077

Przedstawiciel CD Projekt RED uważa, że gracze spodziewali się po najnowszej produkcji studia więcej przez Wiedźmina 3 oraz sposób, w jaki zbudowane są przygody Geralta z Rivii. Sasko zaznaczył również, że Cyberpunk 2077 ma „niesamowitą ilość nieliniowości”, ale jego zdaniem oczekiwania fanów były po prostu większe.

Sasko zauważył, że gracze spodziewali się ogromnych rozgałęzień w fabule Cyberpunka 2077 w zależności od dokonywanych podczas rozgrywki wyborów. Twórcy uważali natomiast, że wystarczą jedynie drobne zmiany w historii. Deweloper zaznacza jednak, że ostatecznie nie były one jednak „wystarczająco zadowalające”.

My, jako twórcy, interpretujemy nieliniowość w znacznie szerszy sposób niż gracze. Gracze po prostu stawiają pytanie: „Czy mogę dokonać zupełnie innych wyborów i zobaczyć zupełnie inną zawartość?” – stwierdził Sasko.

GramTV przedstawia:

Przedstawiciel CD Projekt RED dodał, że ostatecznie wspomniany element produkcji wypadł nieźle, ale oczywiście mogłoby być lepiej. Sasko zaznaczył także, że deweloperzy wiedzą, w jaki sposób to ulepszyć i zarówno od siebie, jak i zespołu „oczekuje więcej”.

Na koniec przypomnijmy, że wspomniany na początku wiadomości dodatek Widmo Wolności do gry Cyberpunk 2077 ukaże się w tym roku. Na ten moment nie znamy jednak dokładnej daty premiery. Warto natomiast pamiętać, że wspomniane rozszerzenie dostępne będzie wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
24/01/2023 10:17

A czemu teraz o tym mówi? Może w ramach promocji dodatku...