Koniec z dzieleniem kont Netflixa w Polsce. Znamy ceny dodatkowych profili

Radosław Krajewski
2023/05/23 20:24

Wiadomości zostały rozesłane do posiadaczy kont.

Netflix poinformował, że jeszcze dzisiaj pierwsi użytkownicy otrzymają drogą mailową wiadomości dotyczące współdzielenia konta. Mowa o tych osobach, które udostępniają konto osobom spoza swojego gospodarstwa domowego.

Koniec z dzieleniem kont Netflixa w Polsce. Znamy ceny dodatkowych profili

Netflix podał polskie ceny za dodatkowe profile użytkowników

Platforma przypomniała, że osoby, które korzystają z tego samego konta w obrębie jednego gospodarstwa domowego wciąż mogą bezpłatnie korzystać z Netflixa. Nie ma również znaczenia miejsce pobytu, może być to dom, poza domem na urządzeniach mobilnych, czy laptopach, jak również w podróży, oraz hotelowych urządzeniach.

Pozostałe osoby, które chcą nadal korzystać z Netflixa mogą skorzystać z jednej z dwóch opcji:

  • Przeniesienia profilu – czyli założenie własnego konta z opcją zachowania całej historii oglądania i innych funkcji.
  • Dodanie dodatkowego użytkownika – pozostanie przy obecnym koncie należącej do innej osoby za dodatkową opłatą 9,99 zł na miesiąc.

GramTV przedstawia:

Dodatkowe profile można dodać wyłącznie do planów Standardowego i Premium. Do Standardowego można wykupić jeden dodatkowy profil, a do Premium dwa. Firma nie ujawniła, jak będzie wyglądał proces blokowania dostępu użytkownikom spoza gospodarstwa domowego właściciela konta, jeżeli nie zdecydują się na jedną z dwóch podanych opcji. Więcej szczegółów poznamy zapewne niebawem.

Wiemy, że nasi użytkownicy mają szeroki wybór form rozrywki. Dlatego nieustannie inwestujemy w tworzenie zróżnicowanej oferty filmów, seriali i programów, dzięki czemu — niezależnie od Twoich upodobań, nastroju, języka czy osób, z którymi oglądasz — w serwisie Netflix zawsze znajdziesz coś satysfakcjonującego – napisano w komunikacie prasowym.

Netflix podał polskie ceny za dodatkowe profile użytkowników, Koniec z dzieleniem kont Netflixa w Polsce. Znamy ceny dodatkowych profili
Komentarze
1
JakiśNick
Gramowicz
23/05/2023 21:22

Marketingowy bełkot niezwiązany z zagadnieniem. Napisaliby "jesteśmy chytrzy, chcemy zarabiać więcej za każdego użytkownika, zamiast zrobić plan family - teraz zapłacisz więcej" i sprawa byłaby jasna.