Konami chce rozwijać markę Silent Hill przy pomocy niezależnych deweloperów

Mikołaj Ciesielski
2023/01/17 10:15
0
0

W przyszłości możemy otrzymać jeszcze więcej produkcji z uniwersum Silent Hill od twórców indie.

Konami chce rozwijać markę Silent Hill przy pomocy niezależnych deweloperów

Wiele wskazuje na to, że Silent Hill wróciło do żywych na dobre. We październiku doczekaliśmy się zapowiedzi czterech produkcji skierowanych do fanów wspomnianej serii. Mowa tutaj oczywiście o Silent Hill F, Silent Hill: Townfall, Silent Hill: Ascension oraz Silent Hill 2 Remake. Konami nie nie zamierza jednak na tym poprzestawać. Japońska firma zapowiedziała bowiem, że będzie kontynuować rozwój swojej marki m.in. przy pomocy niezależnych deweloperów.

Konami chce współpracować z deweloperami indie nad rozwojem marki Silent Hill

Planami japońskiego przedsiębiorstwa w rozmowie z IGN Japan (dzięki VGC) podzielił się Motoi Okamato, czyli producent serii Silent Hill. Deweloper podkreślił, że jeśli Konami zależy na stworzeniu „wielu różnych gier” skierowanych do fanów wspomnianej marki, to firma musi współpracować z „wieloma różnymi twórcami indie”.

Okamato zaznaczył, że właśnie z tego względu zdecydowano się na podjęcie współpracy z takimi zespołami jak Bloober Team czy też Anapurna Interactive i No Code. Producent serii Silent Hill jest również przekonany, że po przedstawieniu planów dotyczących wskrzeszenie wspomnianej marki, liczba projektów będzie tylko rosła.

Fakt, że wskrzeszamy Silent Hill, był do tej pory tajemnicą, dlatego nie mogliśmy po prostu wyjść i zacząć krzyczeć: „Hej wszystkim! Przynieście nam swoje projekty na grę Silent Hill”. Możemy to zrobić dopiero teraz, więc jeśli twórcy z całego świata, którzy kochają Silent Hill, przedstawią nam swoje propozycje, obiecuję, że przyjrzę się każdej z nich – informuje Okamoto.

GramTV przedstawia:

Na koniec warto przypomnieć, że według informacji przekazanych jakiś czas temu przez jednego z branżowych insiderów Konami ma zanadrzu jeszcze „co najmniej” trzy niezapowiedziane produkcje skierowane do fanów Silent Hill. Niewykluczone, że któryś z tajemniczych projektów jest rozwijany przez zespół indie.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!