Klikanie w banana podbiło Steama. Prawie 150 tysięcy graczy chce zdobyć nagrodę

Radosław Krajewski
2024/06/08 16:00
6
0

Prosta gra o klikaniu w banana, a bawi się przy niej więcej osób, niż obecnie przy Grand Theft Auto V, Elden Ring, czy Baldur’s Gate 3.

Steam zyskał niespodziewany hit, który zyskuje coraz większą popularność. Mowa o grze Banana, która pojawiła się w 23 kwietnia 2024 roku, ale dopiero teraz została dostrzeżona przez graczy. Co takiego przekonało prawie 150 tysięcy osób do sięgnięcia po ten darmowy tytuł? Czyżby rozbudowany i wciągający gameplay? A może fotorealistyczna grafika? Nic z tych rzeczy, ale stare, dobre pieniądze.

Banana
Banana
Foto: aaladin66

Banana to nowy hit na Steam – o co chodzi w darmowej grze?

Ale czym właściwie Banana jest? Otóż w grze jedyne, co możemy robić, to klikać w obrazek żółtego podłużnego owocu, zdobywając coraz wyższą liczbę kliknięć. Więc co jest takiego pociągającego w tej grze, że jednocześnie grało w nią 141,561 tysięcy osób jednocześnie? Poza rzecz jasna samymi osiągnięciami, które bardzo łatwo zdobyć i niewiele czasu zajmuje zdobycie ich wszystkich.

Jak udało się ustalić brytyjskiemu Eurogamerowi, każde kliknięcie w banana to szansa na zdobycie skina w formie przedmiotu na Steam, który można sprzedać na rynku na platformie Valve. Niektóre skiny bananów dostępne są za marne grosze, ale zdarzają się również prawdziwe perełki, w tym Crypticnana, który obecnie kosztuje około 325 dolarów. Aktualnie istnieje tylko 25 takich przedmiotów, więc ich wartość może nawet wzrosnąć w przyszłości.

GramTV przedstawia:

Eurogamer próbował zbadać sprawę, ale nie natknęli się na żadne podejrzane praktyki twórców gry, jak np. kopanie kryptowalut. Wygląda więc na to, że ludzie chcą po prostu trochę dorobić do swojego steamowego portfela, dlatego tak wiele osób zaczęło obsesyjnie kliknąć w banana (jakkolwiek to brzmi).

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
6
Gregario
Gramowicz
10/06/2024 02:11
Niakadan napisał:

Trochę dziwne niby nic ciekawego klikasz tylko i tyle tylko pytanie jaki jest haczyk (...)

/ciach/

Nie jest tajemnicą, że twórcy gier wydawanych na Steamie są zachęcani do integrowania ich z platformą firmy Valve. Chodzi o tak lubiane przez graczy rzeczy: osiągnięcia, przedmioty, karty etc. Jeśli twórcy dodadzą do swojej gry np. karty i przedmioty, to później są nagradzani za każdą stworzoną przez graczy paczkę kart i % od transakcji na rynku, gdy gracze handlują przedmiotami z ich gry. Bazując na tym mechanizmie bananowa gra może zarazem być darmowa i nie mieć żadnych haczyków, a jej twórcy będą wychodzić na swoje.

W3los
Gramowicz
09/06/2024 19:41

Jest błąd w artykule, nie dostaje się bananów z jakąś szansą podczas klikania tylko z góry jest narzucone, że zwykłe banany co 3h gry, a rzadkie co 18h.

W3los
Gramowicz
09/06/2024 19:39

Jest błąd w artykule, bananów nie dostajesz za klikanie w banana i niby masz jakąś szanse tylko banany dostajesz zwykłe co 3h odpalonej gry i rzadkie co 18h odpalonej gry.
Trwa Wczytywanie