Kiedy zadebiutuje 2 sezon Pierścieni Władzy? Widzowie poczekają nawet kilka lat

Radosław Krajewski
2022/10/13 16:00
2
0

Twórcy serialu nie mają dobrych wieści dla widzów, którzy liczyli na szybki powrót do Śródziemia.

Na początku października oficjalnie potwierdzono rozpoczęcie prac nad drugim sezonem Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy. Pomimo licznych kontrowersji, z których niedawno wytłumaczyli się showrunnerzy serialu, Amazon nie zamierzał dłużej czekać i firma realizuje wcześniejsze plany, które nie zakładały rezygnacji po pierwszej serii. Oglądalność Pierścieni Władzy napędzana jest przez wysokie zainteresowanie Grą o Tron: Rodem smoka, zaś serial HBO korzysta na popularności Władcy Pierścieni od Amazona. Pomimo mniejszego budżetu i szybszej produkcji drugiego sezonu, twórcy studzą entuzjazm widzów, którzy liczyli na premierę kolejnych odcinków już po roku od zakończenia pierwszej serii.

Kiedy zadebiutuje 2 sezon Pierścieni Władzy? Widzowie poczekają nawet kilka lat

2 sezon Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy pojawi się dopiero za parę lat

Showrunner Patrick McKay w rozmowie z The Hollywood Reporter potwierdził, że spodziewają się pracować nad drugim sezonem przez „kolejne parę lat”. Przypomnijmy, że pierwszy sezon powstawał przez pięć lat, licząc od momentu kupienia praw przez Amazona. Najwyraźniej twórcy nie chcą rezygnować z rozmachu znanego z pierwszego sezonu i pomimo posiadania gotowych scenografii, strojów i rekwizytów, wciąż będą potrzebować około dwóch lat, aby nakręcić potrzebny materiał, a następnie dopracować wszystko w najmniejszych szczegółach w fazie postprodukcji, która zazwyczaj trwa od 6 do 12 miesięcy.

GramTV przedstawia:

Oznacza to, że na powrót do Śródziemia poczekamy przynajmniej do 2024 roku, ale możemy spodziewać się opóźnienia premiery nawet do 2025 roku. Choć koszty produkcji kolejnych sezonów będą mniejsze, to już teraz Amazon zainwestował około 700 milionów dolarów na serial, który ma zaplanowanych pięć sezonów.

Dla Amazona premiera drugiego sezonu Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy będzie sporym wyzwaniem. Wielu obecnych widzów serialu może być niechętna wrócić do oglądania produkcji po tak długiej przerwie. Ciężko będzie również zachęcić nowych widzów, którzy z kolei mogą nie pałać entuzjazmem, aby nadrabiać osiem odcinków pierwszego sezonu sprzed 2 czy 3 lat. Nawet przy wysokiej jakości realizacji i poprawie większości błędów pierwszej serii, druga może mieć problemy z osiągnięciem odpowiedniej oglądalności, aby uzasadnić stworzenie kolejnych sezonów.

Komentarze
2
SebekPL2
Gramowicz
13/10/2022 19:11

Wątpię, że zrobią 2 sezon by był przynajmniej zdatny do oglądania chociaż to już dosyć nisko zawieszona poprzeczka to dla nich wciąż za wysoko.

SebekPL2
Gramowicz
13/10/2022 19:10

Dokładnie 999999999999999999999999 lat ;)