Kara śmierci za Squid Game. Korea Północna skazała przemytnika serialu Netflixa

Radosław Krajewski
2021/11/25 11:21
6
0

Przemycając nielegalne kopie Squid Game do Korei Północnej, trzeba liczyć się z najsurowszymi karami, w tym z utratą życia.

Squid Game opanowało cały świat, nawet kraje bez dostępu do internetu dla obywateli. Nic więc dziwnego, że popularność koreańskiego serialu wciąż rośnie, każdego dnia ustanawiając nowe rekordy oglądalności. Popularna produkcja doczeka się drugiego sezonu, który został potwierdzony przez twórcę serialu Hwanga Dong-hyuka, dlatego nie dziwi, że osoby, które jeszcze nie miały okazji zobaczyć Squid Game, chcą jak najszybciej to zrobić. Dotyczy to również mieszkańców Korei Północnej, dla których pozyskanie kopii serialu nie jest prostą sprawą. Przekonał się o tym pewien przemytnik oraz kilkoro studentów, którzy zostali złapani na rozpowszechnianiu zakazanych treści oraz ich oglądaniu, za co czeka ich teraz bardzo surowa kara.Kara śmierci za Squid Game. Korea Północna skazała przemytnika serialu NetflixaRadio Free Asia podało, że mężczyzna z Korei Północnej wszedł w posiadanie nielegalnej kopii Squid Game na pendrive’ach USB pochodzących z Chin. Następnie sprzedawał je uczniom szkół średnich, którzy zostali jednak przyłapani. Teraz przemytnikowi grozi kara śmierci wykonana przez pluton egzekucyjny. Surowe kary otrzymali również nastolatkowie, którzy zostali skazani na pięć lat ciężkich robót, zaś uczeń, który kupił serial, spędzi resztę życia w więzieniu.

Uczeń, który kupił dysk, otrzymał wyrok dożywocia, podczas gdy sześciu innych, którzy obejrzeli program, zostało skazanych na pięć lat ciężkiej pracy, a nauczyciele i administratorzy szkół zostali zwolnieni i grozi im przeniesienie do pracy w odległych kopalniach.

GramTV przedstawia:

W ubiegłym roku w Korei Północnej została uchwalona ustawa o „eliminacji reakcyjnych myśli i kultury”, która surowo zabrania wjazdu i rozpowszechniania materiałów obcych kultur do kraju. Jest to pierwszy przypadek, gdy ustawa została zastosowana wobec nieletnich. Co ciekawe, jednemu z uczniów udało się uniknąć wyroku, ponieważ jego rodzina przekazała 3000 dolarów łapówki.

Raport RFA wspomina również, że istnieje „wielki publiczny niepokój” dotyczący losów skazanych uczniów, oraz innych osób, które mogą być zamieszanych w śledztwo. Władze Korei Północnej wykorzystują przykład Squid Game do szerzenia propagandy w publicznych mediach, nazywając serial „smutną rzeczywistością bestialskiego południowokoreańskiego społeczeństwa”. Produkcja Netflixa służy również mieszkańcom Korei Północnej jako dowód „piekielnego horroru” kapitalistycznego społeczeństwa.

Komentarze
6
Yosar
Gramowicz
25/11/2021 21:06
Headbangerr napisał:

Przemycanie jakichkolwiek treści z zewnątrz do Korei Północnej grozi więzieniem lub karą śmierci, nie tylko Squid Games. Ale mało kto o tym wie, więc śmiało: róbcie ludziom wodę z mózgu.

A to coś zmienia? Ostatni raz kara śmierci za przemyt była w Polsce za okupacji hitlerowskiej i przemyt do getta. Naprawdę jest z czego być dumnym w Korei Północnej przy takim porównaniu?

A to że trafiło na jakiś serialik to jeden czort. Przemyt chleba byłby mniej zamordystyczny i usprawiedliwiał karę śmierci?

Headbangerr
Gramowicz
25/11/2021 18:28

Przemycanie jakichkolwiek treści z zewnątrz do Korei Północnej grozi więzieniem lub karą śmierci, nie tylko Squid Games. Ale mało kto o tym wie, więc śmiało: róbcie ludziom wodę z mózgu.

Wicket
Gramowicz
25/11/2021 15:41

Face palm ... na kare smierci to zasluguja ludzie ktorzy robia seriale i koncza serial na "clifhangerze" , bez kontynuacji po np. 1 sezonie...




Trwa Wczytywanie