KAKU: Ancient Seal – RPG w otwartym świecie debiutuje na Steam i radzi sobie naprawdę dobrze

Jakub Smolak
2023/05/07 15:00
2
0

Twórcy ze studia Bingobell powinni mieć powody do zadowolenia.

KAKU: Ancient Seal to propozycja od niezależnego studia Bingobell. Gra zadebiutowała w Early Access na Steam 4 maja i wszystko wskazuje na to, że przypadła do gustu graczom.

KAKU: Ancient Seal – RPG w otwartym świecie debiutuje na Steam i radzi sobie naprawdę dobrze

KAKU: Ancient Seal zabiera graczy do bajkowego świata

KAKU: Ancient Seal to gra RPG z akcją osadzoną w otwartym świecie, gdzie gracz wciela się w tytułowego bohatera. Produkcja ma bajkowy setting, ale nie dajcie się zmylić pozorom. W trakcie zabawy nie zabraknie wymagających potyczek z różnorodnymi przeciwnikami. W przerwach od wycieńczających walk odbiorcom przyjdzie się zmierzyć z wszelakiej maści zagadkami.

Świat gry KAKU: Ancient Seal bazuje na czterech żywiołach – wodzie, ogniu, powietrzu i ziemi – a podczas przygody bohater odwiedzi krainy, których środowisko będzie odpowiadać danemu żywiołowi. A to wszystko dlatego, że na barkach KAKU ciąży misja uratowania świata. W wypełnieniu niebezpiecznego zadania będzie pomagać mu specjalny towarzysz – świnia.

Gracze, którzy mieli już okazję zanurzyć się w świecie KAKU: Ancient Seal, bardzo dobrze wypowiadają się o tym tytule. Wyłącznie na Steam gra doczekała się już ponad 125 recenzji, a zdecydowana większość z nich, bo aż 85% to pozytywne opinie. Warto pamiętać, że jest to produkcja rozwijana w ramach wczesnego dostępu, a według wstępnych zapewnień twórców, premiery wersji 1.0 powinniśmy spodziewać się nie wcześniej niż za pół roku.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
MisticGohan_MODED
Gramowicz
07/05/2023 17:41

Dodałem do zignorowanych bo gra niczym się nie wyróżnia na tle x-set podobnych gier :P

Yosar
Gramowicz
07/05/2023 16:58

Gra wydaje się sympatyczna i w ogóle. Ale co w niej jest z RPG? Potyczki z bossami? To domena metroidvanii. Zagadki? To domena gier przygodowych albo logicznych. Gra RPG może nie mieć ani jednej zagadki i ani jednego bossa i nadal będzie 100% RPG. Obejrzałem parę innych materiałów z gry i dalibóg nie widzę tam ani jednego elementu RPG (i nie, levelowanie postaci to nie jest nieodzowny element gry RPG, o tym wie każdy kto choć raz zagrał w papierową sesję)

To że wydawcy przylepiają już RPG do wszystkiego (za chwilę bułki w żabce będzie można z naklejką RPG kupić) nie znaczy że należy takie rzeczy propagować w swoich informacjach.