John Wick 4 ma szansę na najlepsze otwarcie w dziejach serii

Krzysztof Żołyński
2023/03/24 18:10

Wszyscy mówią teraz o tyko jednym filmie. John Wick 4 skupia na sobie całą uwagę.

John Wick 4 ma ogromną szansę zaliczyć najlepszy start w dziejach serii. Wynik z pokazów przedpremierowych sugeruje, że po premierowym weekendzie na koncie producentów widowiska z Keanu Reevesem może znaleźć się nawet 70 mln dolarów.

John Wick 4 ma szansę na najlepsze otwarcie w dziejach serii

Podczas pokazów przedpremierowych John Wick 4 zarobił niespełna 9 mln dolarów. Jest dużo lepszy wynik niż w przypadku trzeciej części, która na podobnych pokazach w 2019 roku zarobiła 5,9 mln dolarów. Nic więc dziwnego, że szefowie Lionsgate już zacierają rączki i prognozują, że weekend otwarcia może zakończyć się z wynikiem 70 milionów dolarów tylko w samym USA. Jeśli przepowiednie się spełnią, John Wick 4 stanie się najbardziej dochodową częścią serii.

John Wick 4 ma szansę na najlepsze otwarcie w dziejach serii

Jak wypadły poprzednie części efektownych przygód Wicka? Do tej pory najlepszym otwarciem może pochwalić się trzecia odsłona, która zarobiła 56,8 mln dolarów. Zdecydowanie najbladziej wypada w tym zestawieniu jedynka, która startowy weekend zamykała na poziomie 14,4 mln dolarów, ale już drugi film z serii, dał w pierwszy weekend dochód 30,4 mln dolarów.

Z pewnością filmowi służą bardzo dobre recenzje mediów branżowych. Krytycy wypowiadają się o tym filmie bardzo entuzjastycznie, w rezultacie czego, negatywne oceny stanowią jedynie niewielki promil ogółu.

GramTV przedstawia:

Recenzja filmu John Wick 4. Minimum fabuły, maksimum akcji

John Wick 4 już z pierwszymi recenzjami. Szykuje się najlepsza odsłona serii

John Wick 4 z pierwszymi opiniami. Czy fani będą zadowoleni z nowej części?

Komentarze
1
Headbangerr
Gramowicz
24/03/2023 19:52

A teraz, niech mi wybaczą wszyscy, którzy serię John Wick uwielbiają.

A więc, ekhem: to jest gówniana rozrywka.