Jestem legendą 2 inspirowane The Last of Us. Które zakończenie będzie kanoniczne?

Radosław Krajewski
2023/02/16 10:45
1
0

Nowe informacje o kontynuacji kultowego filmu z Willem Smithem.

Producent i scenarzysta Akiva Goldsman wraz ze swoją firmą Weed Road podpisali wieloletnią umowę na wyłączność z Warner Bros. Discovery. Z tej okazji Goldsman udzielił wielu wywiadów, w których ujawnił nowe informacje o zapowiedzianym jeszcze w marcu ubiegłego roku Jestem legendą 2. Choć w ostatnim czasie nie uzyskaliśmy żadnych aktualizacji o stanie produkcji filmu, to scenarzysta uspokaja, że produkcja ma się dobrze i wkrótce właściwe prace ruszą pełną parą.

Jestem legendą 2 inspirowane The Last of Us. Które zakończenie będzie kanoniczne?

Alternatywne zakończenie Jestem legendą uznane za kanoniczne

Goldsman ujawnił, że historia w kontynuacji Jestem legendą będzie rozgrywać się kilka dekad po wydarzeniach z pierwszej części. Producent zaznaczył, że kanonicznym zakończeniem pierwszej części jest to alternatywne, a nie znane z kinowej wersji. Dodatkowo Goldsman jest wielkim fanem The Last of Us i jego nowy film będzie inspirowany serialem od HBO.

Mam obsesję na punkcie The Last of Us, w którym widzimy postapokaliptyczny świat, ale po 20-30 latach. Widzisz, jak Ziemia odzyskuje świat i jest coś pięknego w pytaniu, co się dzieje, gdy człowiek przestaje być jej głównym mieszkańcem. Będzie to szczególnie ciekawie wyglądać Nowym Jorku. Nie wiem, czy [zombie] wespną się na Empire State Building, ale możliwości są nieograniczone. Wracamy do oryginalnej książki Mathesona i alternatywnego zakończenia w przeciwieństwie do opublikowanego zakończenia w oryginalnym filmie. Matheson mówił o tym, że czas człowieka na planecie jako gatunku dominującego dobiegł końca. To naprawdę interesująca rzecz, którą zamierzamy zbadać. Będzie trochę więcej wierności oryginalnemu tekstowi.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Jestem legendą 2 wyreżyseruje Francis Lawrence, twórca pierwszej części. Powróci również Will Smith do swojej roli, a w nowego głównego bohatera wcieli się Michael B. Jordan.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
16/02/2023 10:56

Jako że autorowi nie chciało się wyjaśnić o jakim alternatywnym zakończeniu mowa to może ja wyjaśnię.

W filmie, Will Smith grający główną postać w końcu odkrywa lek na wirusa ale niestety on oraz kobieta z dzieckiem zostają otoczeni przez "zombie". Daje go kobiecie z dzieciem i pozwala im uciec. A sam z granatem w ręku poświęca się by dać im szansę na ucieczkę. To takie typowe heroiczne zakończenie.

Prawdziwe zakońćzenie i to o którym tu mowa jest zgoła inne i 10x lepsze ale jak zwykle Hollywood go nie użyło bo uznali że amerykanie są zbyt głupi żeby takie zakończenie zaakceptować.

Alternatywne zakończenie możecie zobaczyć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=kPSk30qzgFs

W nim, "zombie" tego świata okazują się inteligentni. I nie chcieli oni po prostu zabić naszego "bohatera" jak jakieś bezmózgie zombie tylko uratować kobietę-zombie którą porwał dla swoich eksperymentów.

W tym momencie postać którą gra Will Smith uświadamia że oni są teraz nową ludzkością w tym miejscu. A on był potworem który ich atakował.

Było to kompletne odwrócenie ról oraz moralności no i jak mówiłem - studio stwierdziło że widzowie tak ciekawego zakońćzenia nie zaakceptują.

Pytanie... jak oni planują to odkręcić? No bo film poszedł z zakończeniem gdzie Will Smith ginie wysadzając siebie i zombie granatem. Więc jak teraz chcą zrobić sequel gdzie naświetlą zakończenie które się nie wydarzyło? Chyba że zignorują w ogóle postać Willa Smitha, uznają że ten się zabił i generalnie wszystko się wydarzyło tylko zostawią koncepcję inteligentnych zombie i tego że teraz ludzie są potworami.