Powstaje Jestem legendą 2. Will Smith powraca w kontynuacji kultowego filmu

Radosław Krajewski
2022/03/05 11:00
1
0

Popularny aktor drugi raz będzie próbował zostać legendą i zmierzy się z nowymi hordami zombie.

Tej kontynuacji nikt się nie spodziewał. Serwis Deadline poinformował, że Warner Bros. dał zielone światło dla drugiej części Jestem legendą z 2007 roku. W nowym filmie z serii powróci Will Smith, który ponownie zagra główną rolę, a na ekranie partnerować mu będzie Michael B. Jordan. Niestety nie znamy żadnych szczegółów fabularnych i nie wiemy, czy Jordan wcieli się w antagonistę, czy też będzie pomagał głównemu bohaterowi.Powstaje Jestem legendą 2. Will Smith powraca w kontynuacji kultowego filmuCo ciekawe kontynuacja Jestem legendą będzie musiała uznać za kanoniczne zakończenie z reżyserskiej wersji filmu. Przypomnijmy, że w oryginalnej bohater grany przez Willa Smitha poświęcił się dla ratowania ludzkości. Natomiast w alternatywnej przeżył i ruszył w dalszą podróż. Przez fanów filmu to właśnie rozszerzona wersja uznawana jest za tę lepszą.

Za scenariusz do Jestem legendą 2 odpowiadać będzie Akiva Godsman, który zaadaptował historię napisaną przez Richarda Mathesona do pierwszej części filmu. Będzie pełnił również funkcję producenta. W tej chwili nie wiadomo, kto wyreżyseruje projekt. Za kamerą pierwszej części stanął Francis Lawrence.

GramTV przedstawia:

Jestem legendą to jeden z klasyków kina postapokaliptycznego. Film uważany jest za jeden z najlepszych przedstawicieli gatunku i od lat stanowi wzór dla kolejnych produkcji z zombie. Produkcja na całym świecie przyniosła aż 585 milionów dolarów.

Komentarze
1
Gregario
Gramowicz
06/03/2022 03:20

O borze szumiący, tylko nie to. Za każdym razem, kiedy przypominam sobie o tym filmie, zastanawiam się, jak można było tak zmarnować świetną historię.