James Gunn: tylko dwa scenariusze gotowe. DC Studios ze sporymi opóźnieniami produkcji

Krzysztof Żołyński
2023/09/17 18:00
0
0

Pragnienia Jamesa Gunna dotyczące rebootu DC zbiegły się ze strajkami scenarzystów i aktorów, a więc prace nad wieloma projektami są znacznie opóźnione. Teraz dowiadujemy się co jest gotowe do realizacji.

James Gunn przeszedł z Marvela do DC, gdzie jako wiceprezes, przy wsparciu i błogosławieństwu Petera Safrana, ma bardzo ambitne plany dotyczące zmian w tym uniwersum. Jego celem jest ożywienie DC Universe i wyniesienie go na zupełnie nowy poziom. Niestety trwające strajki scenarzystów i aktorów, nie pozwalają mu rozwinąć skrzydeł. Filmowiec ujawnił, które projekty są gotowe do realizacji, czyli mają napisane scenariusze i trzeba przyznać, że jest tego niezwykle mało.

James Gunn: tylko dwa scenariusze gotowe. DC Studios ze sporymi opóźnieniami produkcji

Fani od dawna zastanawiają się czy i jaki wpływ na produkcję projektów DC Studios mają trwające strajki scenarzystów i aktorów. Zapytany o szczegóły, James Gunn ujawnił, że przed rozpoczęciem strajków zakończone zostały dwa scenariusze.

Tak, oto one: 1. Creature Commandos 2. Superman: LEgacy. Nic więcej nie jest jeszcze napisane i stanie się to dopiero po strajku! – napisał James Gunn w komentarzu na Instagramie.

Na szczęście dla fanów Creature Commandos James Gunn potwierdził, że projekt nie zostanie opóźniony przez trwające strajki WGA i SAG-AFTRA. Choć prace przedprodukcyjne nad Superman: Legacy z pewnością uległy spowolnieniu, wydaje się, że rozpoczęcie prac nad DC Universe Gunna i Petera Safrana nie zostanie zbytnio opóźnione, biorąc pod uwagę, że studia zgodziły się stosunkowo szybko zakończyć strajk.

DC Studios ze sporymi opóźnieniami z powodu strajków

Superman: Legacy to długo oczekiwany projekt, biorąc pod uwagę, że Clark Kent jest integralną częścią uniwersum DC od ponad 80 lat, z różnymi iteracjami i adaptacjami w różnych mediach. Film obiecuje zbadać pochodzenie bohatera i jego wysiłki, aby zrównoważyć jego podwójną tożsamość jako Clarka Kenta i Supermana. Nie przestanie on rzecz jasne walczyć ze złoczyńcami i ratować świata.

GramTV przedstawia:

James Gunn i Peter Safran już dawno ujawnili, że ich wizja DC Universe obejmuje zamknięte scenariusze, sporą swobodę i ujednoliconą fabułę w projektach filmowych, telewizyjnych, animowanych i grach wideo. Obaj wyjaśnili, że DC Universe może przywrócić elementy z poprzednich reżimów DC, co oznacza, że ich plan na osiem lat nie przewiduje pełnego restartu.


Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!