Iron Man miał pojawić się w Czarnej Wdowie. Dlaczego twórcy zrezygnowali?

Radosław Krajewski
2021/07/19 16:40

W pierwotnych planach Marvel rozważał udział Tony’ego Starka w Czarnej Wdowie, ale zrezygnowali z jego udziału z wyraźnego powodu.

Czarna Wdowa nie przestaje zaskakiwać. Premiera filmu odbyła się ponad dwa tygodnie temu, a regularnie dowiadujemy się nowych ciekawostek o filmie. Choć przyjęcie produkcji było bardzo udane, to nie przełożyło się to wyniki w kinach podczas drugiego weekendu. Najwyraźniej część widzów zrezygnowała z seansu z powodu rozczarowującego wątku Taskmastera, głównego złoczyńcy filmu. Inni nie dali się przekonać, pomimo wprowadzenia do uniwersum Marvela pierwszego mutanta. Może sytuację poprawiłby udział jednej z gwiazd Avengersów, która pierwotnie miała pojawić się w filmie. Mowa o Tonym Starku granym przez Roberta Downeya Jr., który miałby jeszcze jedną, ostatnią okazję wcielić się w tę rolę.Iron Man miał pojawić się w Czarnej Wdowie. Dlaczego twórcy zrezygnowali?Na długo przed premierą filmu spekulowano, że Marvel może dodać do solowych przygód Natashy Romanoff jednego z jej znajomych. W pewnym momencie rozmawiano o epizodzie Roberta Downeya Jr. Jego wybór wydaje się najbardziej logiczny, skoro był jednym członkiem Avengersów, który podpisał Traktat z Sokovii i współpracował z generałem Rossem, który ściga główną bohaterkę. Reżyserka Cate Shortland zdradziła, że razem z zespołem kreatywnym i przedstawicielami Marvela dużo dyskutowali o różnych postaciach z uniwersum. Pomysł zakwestionował prezes studia Kevin Feige, który zasugerował, że Czarna Wdowa nie potrzebuje żadnych superbohaterów do pomocy.

Początkowo dyskutowaliśmy o różnych postaciach. Kevin uznał, że „Ona nie potrzebuje chłopców”. Nie chcieliśmy, żeby czuła, że ​​potrzebuje wsparcia. Chcemy, żeby stała na własnych nogach. I ona to robi.

Wielu fanów spodziewało się, że Iron Man zaliczy krótki występ, który pochodziłby z usuniętych scen z Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Twórcy mogli również wykorzystać Steve’a Rogersa, który na końcu kontaktowałby się z bohaterką, aby wspólnie szukać schronienia przed amerykańskim rządem i Tonym Starkiem. Film mógłby również zawierać retrospekcje ze wspólnych działań Czarnej Wdowy i Hawkeye’a, jak również młodsze wersje Nicka Fury’ego i Phila Coulsona. Żadna z tych postaci nie pojawiła się nawet w scenie po napisach, choć była wtedy ku temu najlepsza okazja.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Czarna Wdowa to szpiegowski thriller, w którym Natasza Romanow musi zmierzyć się z dawną traumą, gdy złowroga organizacja znów wkracza w jej życie. Ścigana przez potężnych, bezwzględnych wrogów, Natasza próbuje uporać się z przeszłością szpiega i naprawić relacje z bliskimi, które musiała poświęcić jeszcze przed wstąpieniem do Avengers.

Reżyserską Czarnej Wdowy jest Cate Shortland, znana z filmów Salto i Lore oraz serialu SMILF. W obsadzie znaleźli się: Scarlett Johansson, Florence Pugh, David Harbour, Rachel Weisz, O-T Fagbenle, Ray Winstone, William Hurt i Michelle Lee. Film pojawił się na ekranach 9 lipca.

Komentarze
2
wolff01
Gramowicz
20/07/2021 08:24

Matko jedyna, płaczą nad tymi wynikami Czarnej Wdowy że film Marvela zarobił jedynie "200 mln". Tragedia. Tymczasem jeden oskarowy film który wypchnięto bo ileś tam checkboxów odchaczał zarobił "całe" 3 mln...

Kresegoth
Gramowicz
19/07/2021 21:34

„Ona nie potrzebuje chłopców”. - Z wyjątkiem tego kolesia, który jej sprzęt organizował? Oraz przyszywanego ojca, który miał wiedzieć, gdzie jest Red Room? Feige chrzani trzy po trzy. Po prostu osoby pokroju Starka, Bartona, Strange'a i Thora są nie na rękę, więc się ich powoli usuwa, a potem robi z siebie durnia w mediach. Ot i cała tajemnica.