Iron Man i Czarna Pantera od Electronic Arts zostaną anulowane? Firma odpowiada

Mikołaj Ciesielski
2024/02/29 09:15
0
0

Wydawca ujawnił, jaki los czeka produkcje na licencji Marvela.

Electronic Arts anulowało strzelanką w świecie Gwiezdnych wojen od Respawn Entertainment. Wydawca ogłosił również plan restrukturyzacji, w wyniku którego pracę straci kilkaset osób. Ponadto Andrew Wilson – dyrektor generalny amerykańskiej firmy – oświadczył, że EA zamierza odejść od tworzenia gier na licencji i chce skupić na rozwoju własnych marek. Nic więc dziwnego, że zaczęły pojawiać się pytania o przyszłość gier z Iron Manem i Czarną Panterą w roli głównej.

Iron Man i Czarna Pantera od Electronic Arts zostaną anulowane? Firma odpowiada

Iron Man i Czarna Pantera od Electronic Arts powstaną. Firma nie rezygnuje z gier na licencji Marvela

Gra Iron Man od Electronic Arts została zapowiedziana już we wrześniu 2022 roku. Kilka tygodni później poinformowano, że amerykańska firma stworzy więcej produkcji na licencji Marvela. Na potwierdzenie tych słów nie trzeba było długo czekać, ponieważ w lipcu ujawniono, że trwają prace nad grą z Czarną Panterą w roli głównej. Jak przedstawione przez wydawcę zmiany wpłyną na dalszy rozwój obu projektów?

GramTV przedstawia:

Okazuje się, że miłośnicy uniwersum Marvela nie mają powodów do obaw. Przedstawiciel Electronic Arts poinformował bowiem redakcję GamesIndustry, że zarówno Iron Man od EA Motive, jak i Czarna Pantera od Cliffhanger Games nadal znajdują się w produkcji i nie zostały anulowane. Gracze, którzy obawiali się, że wymienione produkcje podzielą los strzelanki w świecie Gwiezdnych wojen od Respawn Entertainment, mogą więc odetchnąć z ulgą.

Na koniec warto dodać, że według nieoficjalnych informacji Electronic Arts ma stworzyć łącznie trzy gry na licencji Marvela. Trzecia produkcja wciąż nie doczekała się jednak zapowiedzi. Na ten moment trudno więc stwierdzić, czy tajemniczy tytuł rzeczywiście powstaje i jak zapowiedziane przez amerykańską firmę zmiany wpłyną na jego ewentualny rozwój.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!