Assassin’s Creed Infinity to teraz Animus Hub. Najnowsza odsłona serii może jako pierwsza wykorzystać platformę

Patrycja Pietrowska
2024/06/15 13:00
2
0

Assassin’s Creed Shadows może jako pierwsza gra z serii wykorzystać interaktywną platformę serii.

W połowie maja bieżącego roku mieliśmy okazję zapoznać się z pierwszym zwiastunem Assassin’s Creed Shadows – najnowszą odsłoną serii gier o skrytobójcach. Od tego czasu dowiedzieliśmy się między innymi, że tytuł zaoferuje wielką mapę, a także mogliśmy rzucić okiem na kilkunastominutowy gameplay. Według najnowszych doniesień produkcja może natomiast jako pierwsza w historii cyklu wykorzystać interaktywną platformę Animus Hub, wcześniej znaną jako Assassin’s Creed Infinity.

Assassin’s Creed Shadows
Assassin’s Creed Shadows

Interaktywna platforma serii Assassin’s Creed ma teraz nową nazwę. Animus Hub może zadebiutować wraz z najnowszą odsłoną gry

W 2022 roku pojawiły się pierwsze wzmianki o Assassin’s Creed Infinity – centrum, które „w znaczący sposób łączy wszystkie doświadczenia i graczy”, a także „przywróci samodzielne doświadczenia multiplayer do świata Assassin’s Creed”. Choć nie jest w pełni jasne, jak działać ma interaktywna platforma serii, okazuje się, że być może przekonamy się o tym już całkiem niedługo.

Zgodnie z przekazanymi przez portal GamesRadar+ informacjami, producent wykonawczy serii, Marc-Alexis Cote, wspomniał w niedawnym wywiadzie o nowej nazwie omawianego centrum. Jak się okazuje, zamiast Assassin’s Creed Infinity, gracze mogą spodziewać się platformy o nazwie Animus Hub. Ponadto deweloper przekazał w kontekście Assassin’s Creed Shadows, że „podczas gry jesteśmy w Animusie”, a sama produkcja także „zostanie uruchomiona z poziomu Animusa”.

GramTV przedstawia:

Przy okazji warto wspomnieć, że nadchodzącą odsłona serii pozwoli „przez większość” czasu grać jedną postacią. Według jednego z reżyserów gry, produkcja rzadko będzie wymuszać na graczach kontrolowanie konkretnego bohatera. Tytuł zaoferuje także romantyczne wątki, a postacie będą miały sporo okazji do nawiązywania relacji.

Zainteresowani bardziej szczegółowymi informacjami związanymi z platformą Animus Hub będą musieli jednak poczekać na kolejne, oficjalne komunikaty ze strony Ubisoftu. Przypomnijmy, że Assassin’s Creed: Shadows ma zadebiutować 15 listopada 2024 roku. Zagramy na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Komentarze
2
Ava Ax
Gramowicz
17/06/2024 11:29

Mod na Japończyka 

Bruce_666
Gramowicz
15/06/2024 13:24

Jak to szło? Że do gry nie będzie wymagane połączenie z siecią? :D