Assassin's Creed Shadows zaoferuje wielką mapę. Ale będzie mniejsza od tej z AC Valhalla

Radosław Krajewski
2024/05/15 20:50
0
0

Ubisoft ujawnił szczegóły nowej odsłony Assassin's Creed, w tym wielkość mapy.

Oficjalna prezentacja pierwszego zwiastuna Assassin's Creed Shadows już za nami. Ubisoft rozpoczął przedsprzedaż swojej gry, a także ujawnił szczegóły nowych mechanik, w tym rozmiaru mapy. Nadchodząca odsłona serii Assassin's Creed ponownie zaoferuje ogromną mapę z masą aktywności pobocznych, ale twórcy obiecują, że będzie ona mniejsza niż w Assassin's Creed Valhalla.

Assassin's Creed Shadows zaoferuje wielką mapę. Ale będzie mniejsza od tej z AC Valhalla

Assassin's Creed Shadows – mapa będzie równie duża jak w AC Origins

Ubisoft potwierdził, że mapa Japonii jest „mniej więcej tego samego rozmiaru” co Egipt w Assassin's Creed Origins z 2017 roku. Przypomnijmy, że dwie kolejne odsłony serii, czyli Odyssey oraz Valhalla miały coraz bardziej rozległe tereny, na co wielu graczy narzekało.

Być może na poziomie skali moglibyśmy porównać to nieco bardziej do rozmiaru Assassin’s Creed Origins. Chcieliśmy mieć współczynnik skali znacznie bliższy rzeczywistemu. Ponieważ zamki zajmowały dużo miejsca i naprawdę chcieliśmy, aby góry sprawiały wrażenie potężnych, sprawiliśmy, że otoczenie w grze wydawało się szersze. Ale powiedziałbym, że mniej więcej tego samego rozmiaru co Origins – wyznał Jonathan Dumont, dyrektor kreatywny w Ubisofcie.

W Assassin's Creed Shadows pojawi się także system pór roku, który odmieni wygląd map w każdym sezonie. Na wiosnę zobaczymy kwitnące kwiaty i budzącą się do życia zwierzynę, z kolei latem będzie dominował upał z wysokimi trawami, zaś jesienią napotkamy opadające liście, z kolei w zimie woda w rzekach i jeziorach zacznie zamarzać. Zmieni to także sposób rozgrywki, gdyż wrogowie będą inaczej zachowywać się latem jak i zimą, gdy będą trzymać się bliżej ognisk.

GramTV przedstawia:

Dla każdej z dwóch postaci, czyli shinobi Naoe i samuraja Yasuke, przygotowano kilka specjalnych misji, które nie będą dostępne dla drugiego z bohaterów. Twórcy chwalą się, że fabuła będzie nieliniowa i gracze zostaną zachęceni, aby ponownie przejść grę, odkrywając nowe szczegóły fabuły.

Gra doczeka się także mechaniki czołgania. Przyda się to do cichego eliminowania wrogów, a także przechodzenia przez małe szczeliny, np. pod budynkami. Ułatwi to granie Naoe, która nie będzie tak wytrzymała w bezpośredniej walce z przeciwnikami jak Yasuke.

Ubisoft wyznaczył datę premiery Assassin's Creed Shadows na 15 listopada 2024 roku. Gra zadebiutuje wyłącznie na PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz PC.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!