Hogwarts Legacy króluje. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom pokonane

Mikołaj Ciesielski
2024/02/06 13:40
3
0

Najnowsza produkcja skierowana do fanów Harry’ego Pottera nie miała sobie równych w 2023 roku.

Już na początku stycznia poinformowano, że Hogwarts Legacy osiągnęło w 2023 roku sprzedaż na poziomie 22 milionów egzemplarzy. Nintendo podzieliło tymczasem się wynikami The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Okazuje się jednak, że jedna z najwyżej ocenianych gier w historii Nintendo Switch nie dała rady przebić rezultatu wspomnianej produkcji Avalanche Software.

Hogwarts Legacy króluje. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom pokonane

Hogwarts Legacy najlepiej sprzedającą się grą w 2023 roku. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom nie dało rady

Zgodnie z przekazanymi informacjami The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom do 31 grudnia 2023 roku osiągnęło sprzedaż na poziomie 20,28 miliona egzemplarzy. Wynik Hogwarts Legacy był więc lepszy o nieco ponad 1,7 miliona sztuk. Oznacza to, że to właśnie najnowsza produkcja skierowana do fanów Harry’ego Pottera została najlepiej sprzedającą się grą w 2023 roku.

GramTV przedstawia:

Wyniki Hogwarts Legacy potwierdzają ogromny potencjał marki Wizarding World. Nic więc dziwnego, że Warner Bros. zamierza iść za ciosem. W produkcji znajduje się już bowiem Harry Potter: Quidditch Champions, a firma – zgodnie z zapowiedziami – szykuje również „szereg innych rzeczy”, dzięki którym fani będą mogli poczuć się częścią świata Harry’ego Pottera.

Na koniec przypomnijmy, że Hogwarts Legacy dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat produkcji studia Avalanche Software, to zapraszamy Was do lektury: Recenzja Hogwarts Legacy. Na taką grę od zawsze czekali fani Harry’ego Pottera.

Komentarze
3
wilk
Gość
07/02/2024 10:31
Gra multi-platformowa  została porównana do gry wydanej wyłącznie na switcha. Można było napisać ze Hogwarts Legacy jest najlepiej sprzedającym się RPG-iem multi-platformowym w 2023 roku i tyle ? A  Zeldę porównałbym do  ff XVI, co jest bardziej sprawiedliwe. Jeszcze ten tytuł "The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom pokonane"  Pachnie mi to reklamą, ale co ja tam wiem.

koNraDM4
Gramowicz
06/02/2024 18:16
wolff01 napisał:

Myślę że mimo wszystko warto zaznaczyć że Zelda jest exclusive-em na jedna konsolę :)

I to jeszcze konsolę, na którą sporo wielkich tytułów nie pojawia się

wolff01
Gramowicz
06/02/2024 13:43

Myślę że mimo wszystko warto zaznaczyć że Zelda jest exclusive-em na jedna konsolę :)
Trwa Wczytywanie