Hideki Kamiya, twórca Bayonetty i The Wonderful 101, opuszcza PlatinumGames

Krzysztof Żołyński
2023/09/25 19:00
0
0

Hideki Kamiya, twórca gier Bayonetta i The Wonderful 101, ogłosił, że odchodzi ze studia PlatinumGames.

Studio opublikowało tę informację na swoim koncie na Twitterze. Ujawniono tam, że Kamiya ostatecznie pożegna się z firmą 12 października.

Hideki Kamiya, twórca Bayonetty i The Wonderful 101, opuszcza PlatinumGames
PlatinumGames

Jesteśmy naprawdę wdzięczni za jego kreatywne pomysły, przywództwo i wkład w rozwój PlatinumGames od chwili naszego powstania aż do dnia dzisiejszego. Wierzymy, że w przyszłości będzie odnosił sukcesy jako twórca gier. Nie możemy się doczekać, aż branża gier stanie się lepsza wraz z nim. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość.

Hideki Kamiya odchodzi z PlatinumGames

Sam Kamiya napisał za to, że decyzja z pewnością nie należała do łatwych i zapowiedział, że oczywiście pozostaje w branży i z pewnością stworzy nowe gry.

Podjęto tę decyzję po wielu rozważaniach opartych na moich własnych przekonaniach i w żadnym wypadku nie była to łatwa decyzja. Jednak czuję, że taki wynik będzie najlepszy. Będę nadal tworzyć gry w swoim stylu. Mam nadzieję, że będziecie śledzić moje dokonania.

GramTV przedstawia:

Kamiya był współzałożycielem PlatinumGames w 2006 roku wraz z twórcą Resident Evil Shinjim Mikami. Obaj pracowali wcześniej razem w Capcom przy seriach Resident Evil i Devil May Cry. W założonym przez Capcom Clover Studio Kamiya wyreżyserował Viewtiful Joe i Okami, po czym odszedł, aby wraz z Mikami i dyrektorem generalnym Clover, Atsushi Inabą założyć PlatinumGames. Tam właśnie stworzył serię Bayonetta.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!