HBO rozpoczyna prace nad kolejnym prequelem Gry o Tron. Pierwszy opis serialu

Mikołaj Ciesielski
2023/10/23 14:30
0
0

HBO szuka obsady do nowej ekranizacji powieści George’a R.R. Martina.

Już w połowie kwietnia HBO zamówiło kolejny prequel Gry o Tron. Zgodnie z zapowiedziami fani George’a R.R. Martina otrzymają serial na podstawie „Opowieści z Siedmiu Królestw”. Wygląda na to, że prace nad serialem, którego roboczy tytuł brzmi A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight, już ruszyły. W sieci pojawił się bowiem pierwszy opis produkcji, a twórcy zaczęli kompletować obsadę.

HBO rozpoczyna prace nad kolejnym prequelem Gry o Tron. Pierwszy opis serialu

HBO rozpoczyna prace nad drugim prequelem Gry o Tron. Opis i poszukiwania obsady do serialu A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight

„Opowieści z Siedmiu Królestw” składają się z trzech opowiadań zatytułowanych „Błędny rycerz”, „Zaprzysiężony miecz” oraz „Tajemniczy Rycerz”. Ich akcja ma miejsce na kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami przedstawionymi w powieści „Gra o Tron”. Całość skupia się natomiast na przygodach rycerza o imieniu Dunk (przyszłego lorda dowódcy Gwardii Królewskiej) i jego giermka o pseudonimie Jajo (późniejszego króla Aegona V). Opis serialu przygotowywanego przez HBO brzmi następująco (dzięki Redanian Intelligence):

Sto lat przed wydarzeniami z Gry o Tron, Westeros przemierzało dwóch nietypowych bohaterów…młody, naiwny, ale odważny rycerz, ser Dunk Wysoki oraz jego drobny giermek, Jajo. W czasach, gdy ród Targaryenów nadal zasiada na Żelaznym Tronie, a pamięć o ostatnim smoku jeszcze nie odeszła, na tych nieprawdopodobnych i niezrównanych przyjaciół czekają potężni wrogowie niebezpieczne wyczyny i wielkie przeznaczenie – informuje opis serialu.

Lucy Bevan – reżyserka castingu współpracującą z HBO – opublikowała natomiast interesujący wpis na portalu społecznościowym X (wcześniej Twitter). W udostępnionym ogłoszeniu poinformowała, że szuka dwóch aktorów. Pierwszym z nich ma być chłopiec w wieku 9-10 lat, którego wzrost nie przekracza 137 cm. Kandydat ma również posiadać „neutralny angielski akcent”, a grana przez niego postać będzie „drobna pod względem fizycznym”, a także „mądra ponad swój wiek” oraz „pewna siebie i dowcipna”.

GramTV przedstawia:

Drugi z poszukiwanych aktorów ma być silnym mężczyzną w wieku 18-25 lat. Poszukiwana osoba ma również mierzyć co najmniej 193 cm wzrostu i charakteryzować się „pokornym uosobieniem”, a także być „spostrzegawczy i rozważny”. W udostępnionym ogłoszeniu Bevan zaznaczyła również, że w tym przypadku pochodzenie nie gra roli.

Bevan nie ujawniła, do jakiej produkcji prowadzony jest casting, ale podane przez reżyserkę wymagania pasują do postaci ser Dunka Wysokiego jego giermka. W ogłoszeniu poinformowano również, że zdjęcia rozpoczną się w 2024 roku. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak cierpliwie czekać na pierwsze szczegóły na temat obsady serialu A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight od HBO.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!