Gwiazda Shazama 2 uderza w Dwayne’a Johnsona i Warner Bros. Potwierdza sabotaż filmu

Radosław Krajewski
2023/03/22 12:40
3
0

Czy dojdzie do konfliktu między aktorami z DC?

Wczoraj The Wrap opublikowało obszerny raport, w którym ujawnili, że Dwayne Johnson zamierzał przejąć władzę nad uniwersum DC, jednocześnie sabotując postać Shazama. Twórcy jeszcze w Black Adam planowali scenę, w której superbohater grany przez Zachary’ego Leviego miał dołączyć do Justice Society of America. Pomysł jednak odrzucono po sprzeciwie The Rocka, który wolał zapowiedzieć pojedynek jego antybohatera z Supermanem granym przez Henry’ego Cavilla. Gwiazdor do tego stopnia nie chciał żadnych powiązań Black Adama z Shazamem, że w drugiej części przygód Shazama zablokował scenę, w której mieli pojawić się bohaterowie z jego filmu. Teraz do całej sprawy odniósł się Zachary Levi, który potwierdził te doniesienia za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Gwiazda Shazama 2 uderza w Dwayne’a Johnsona i Warner Bros. Potwierdza sabotaż filmu

Zachary Levi potwierdza doniesienia o problemach Shazama 2 przez Dwayne’a Johnsona

DC pierwotnie planowało połączyć Black Adama z Shazamem! Gniewem bogów, aby w przyszłości doszło do wielkiego pojedynku między tymi postaciami. Ale Dwayne Johnson nie był zainteresowany takim rozwiązaniem. Niemal do samego końca twórcy drugiej części Shazama planowali scenę po napisach z bohaterami znanymi z Black Adam, ale jak przyznał reżyser David F. Sandberg pomysł „rozpadł się na trzy dni przed tym, jak zamierzali kręcić scenę”. Po sabotażu filmu twórcy mieli niewiele czasu, aby znaleźć alternatywne postacie do zaplanowanej już sceny.

Zachary Levi na Instagramie udostępnił post wspominający o artykule The Wrap. Aktor napisał: „Prawda cię wyzwoli”, potwierdzając doniesienia serwisu. Jak dotąd Dwayne Johnson w żaden sposób nie skomentował tej sprawy.

Zachary Levi potwierdza doniesienia o problemach Shazama 2 przez Dwayne’a Johnsona, Gwiazda Shazama 2 uderza w Dwayne’a Johnsona i Warner Bros. Potwierdza sabotaż filmu

GramTV przedstawia:

Na tym jednak nie koniec, gdyż aktor obwinił również Warner Bros. za finansową porażkę swojego filmu w premierowy weekend. Przypomnijmy, że w ciągu pierwszych trzech dni Shazam! Gniew bogów zarobił zaledwie 64,7 mln dolarów na całym świecie. Niskie zainteresowanie widzów oraz kiepskie opinie skłoniły nawet reżysera Davida F. Sandberga do porzucenia filmów superbohaterskich i powrotu do kina grozy. Levi z kolei uważa, że wytwórnia zawiodła pod względem marketingu filmu, promując drugą część jako kolejnego blockbustera, a nie kino familijne dla całych rodzin.

Myślę, że największym problemem, jaki mamy, to marketing. To doskonały film familijny, a jednak wiele rodzin nie jest tego świadomych. Co jest po prostu wstydem.

Przypomnijmy, że Shazam! Gniew bogów można obejrzeć w kinach od minionego piątku. Produkcję będzie można również obejrzeć w późniejszym okresie na HBO Max. Data premiery na streamingu nie jest jeszcze znana.

Komentarze
3
wolff01
Gramowicz
28/03/2023 15:31
Przemo909 napisał:

to staje sie nudne i przewidywalne nie chce sie chodzic do kina na takie gówniane produkcje Marvela i dc wole obejrzec pozostałe filmy nadhcodzace do roku 2028  film ma ciekawic a nie pokazywac głupie i bezsensowne bijatki (idiotyczne nudne jak flaki z olejem takich produkcji nie powinno byc i tak samo dotyczy sie gier na pc. Według mnie twórcy marvela idc jesli chodzi o filmy to powinni wstawiac ciekawe filmy nowe ale staje sie to nudne i bezwartosciowe szkoda kasy na film w kinie

Problem Disneya polega na tym że coraz więcej ludzi to stwierdza. Widzą poziom tych gniotów i uznają że szkoda kasy. Ant Man 3 miał być otwarciem kolejnej fazy, jego porażka pokazuje że Disney jest w opałach.

To nie zmęczenie filmami o superbohaterach. To zmęczenie słabymi filmami o superbohaterach. 

Ray
Gramowicz
23/03/2023 08:03

Ah no tak, bo jeśli teraz by się pokazali to nagle film byłby lepszy. A na dodatek jako że się nie pokazali to całkowicie zostało to zablokowane, absolutnie nie ma możliwości by napisać scenariusz który wprowadził by te postacie na drogę konfliktu bez tej ostatniej sceny po napisach.

Czy oni nie wiedza jak pisać filmy czy jak?

Znaczy tak - Rock chciał by Black Adam 2 był on kontra Superman,(bo kto by tego nie chciał). W tym wypadku on i tak by dyktował z kim by walczył. Jeśli by mu powiedzieli że Black Adam 2 będzie vs Shazam to Rock mógłby tylko powiedzieć: "dziękuję za ofertę, nie jestem zainteresowany". I tak samo każdy aktor każdej kontynuuacji może zrobić.

wolff01
Gramowicz
22/03/2023 12:52

Ciekawe że twierdzi iż Shazam 2 to film "familijny", jak właśnie słyszałem że w przeciwieństwie do jedynki która była kinem familijnym, druga część totalnie traci ten urok i jest już czystą nawalanką i akcyjniakiem.

Ale najlepsze jest to że oni się obwiniają jednostkowo, a tak naprawdę to obecne "wyniki" filmów superbohaterskich śą efektem "pracy" DC i Marvela przez ostatnich kilka miesięcy  - wypuszczają g*wno i ludzi przestały obchodzić ich filmy.
Trwa Wczytywanie