GTA 6 w produkcyjnym piekle? Rockstar pracuje nad remasterem Red Dead Redemption

Radosław Krajewski
2021/11/01 17:30

Zapowiedzi szóstej odsłony Grand Theft Auto nadal nie otrzymaliśmy, ponieważ gra ma znajdować się w trudnym położeniu.

Już w tym miesiącu otrzymamy oczekiwane GTA: The Trilogy Definitive Edition, czyli zestaw trzech remasterów kultowych odsłon serii Grand Theft Auto. Bez wątpienia nowe odsłony GTA III, GTA: Vice City i GTA: San Andreas umilą graczom okres oczekiwania na pierwszą zapowiedź GTA 6. Od wielu miesięcy krążą plotki, że Rockstar Games pracuje nad kolejną pełnoprawną odsłoną serii. Niedawno dowiedzieliśmy się, że w grze może pojawić się po raz pierwszy w serii destrukcja otoczenia oraz efekty wizualne, których nie widzieliśmy jeszcze w żadnej innej produkcji. Dodatkowo raper Snoop Dogg zdradził, że jego przyjaciel Dr. Dre pracuje nad muzyką do nowej odsłony Grand Theft Auto. Nie wiadomo dokładnie, o jaki projekt może chodzić, ale łatwo przewidzieć, że o szóstą część serii. Teraz pojawiły się niepokojące wieści, według których gra ma znajdować się w produkcyjnym piekle, przez które na wydanie gry poczekamy nieco dłużej.GTA 6 w produkcyjnym piekle? Rockstar pracuje nad remasterem Red Dead RedemptionCo jakiś czas pojawiają się sprzeczne plotki o dacie premiery GTA 6. Niektóre wskazują, że grę otrzymamy już w 2023 roku, inne wskazują, że poczekamy co najmniej rok, jak nie dwa lata dłużej. Długi okres produkcyjny może potwierdzać doniesienia Chrisa z Rockstar Mag, który w oparciu o informacje od swoich informatorów zdradził, że produkcja Grand Theft Auto 6 nie przebiega pomyślnie i prace nad grą to istna katorga dla deweloperów. Produkcja miała zostać wstrzymana na pewien okres i producenci wrócili do prac na nią dopiero po odejściu Dana Housera w marcu ubiegłego roku. Pod koniec 2020 roku Take-Two chciało zapowiedzieć grę, ale plany zostały zmienione.

W 2019 roku Rockstar całkowicie zmienił fabułę i inne elementy, które były przygotowywane z myślą o GTA 6. Przez to wszystko ma być to najbardziej chaotyczna produkcja w historii studia. Prace nad grą przebiegają jeszcze gorzej niż w przypadku pierwszej części Red Dead Redemption. Redaktor potwierdził również wcześniejsze doniesienia, że kowbojska produkcja doczeka się remastera. Rockstar ma pracować nie tylko nad kolejnymi produkcjami z serii Grand Theft Auto, ale również nad Red Dead Redemption Remastered, który powstaje na konsole obecnej generacji oraz komputery osobiste. Tym samym deweloper chce spełnić prośby fanów, którzy od dawna dyskutują o remasterze pierwszej odsłony Red Dead Redemption.

GramTV przedstawia:

Jak wszystkie plotki warto brać je z przymrużeniem oka. Szczególnie że Chris zastrzega, że podane przez niego informacje są jedynie jego własną opinią opartą na wyznaniach informatorów. Jeżeli jednak ten scenariusz się sprawdzi, na zapowiedź GTA 6 przyjdzie nam poczekać do czasu, aż Rockstar Games nie upewni się, że produkcja gry będzie zmierzać do końca.

Komentarze
2
wolff01
Gramowicz
02/11/2021 09:58

Pewnie musieli zmienić i "ugrzcznić" (lub "pokoloryzować" if you know what I mean...) fabułę, bo dziś już poziom satyry z dawnych gier nie przejdzie... zbyt wielu "obrażalskich".

Wicket
Gramowicz
01/11/2021 19:03

Remaster RDR by byl mile widziany i by sie sprzedal , sam bym kupil , dlatego ze jestem pcetowcem i nigdy w ta gre niegralem ,, a slyszalem dozo dobrego o niej...

A GTA6 ta gra bedzie gra klasy Cyberpunka 2077 ... tzn , wydadza ja za szybko na hajpie , dlatego ze nikt z ludzi ktorzy rezyserowali gta- gta5 juz nie pracuje w Rockstarze , wiec na 100% gra bedzie niedopracowana :(