Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

GTA Remastered Trilogy naprawdę powstaje. Rockstar chce stworzyć remaster RDR

Radosław Krajewski
2021/08/12 20:30

Redakcja Kotaku potwierdziła ostatnie plotki, według których Rockstar pracuje nad odświeżeniem swoich starszych odsłon GTA.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że Rockstar Games przymierza się do zapowiedzi remasterów GTA 3, GTA: Vice City oraz GTA: San Andreas. Te doniesienia potwierdziła redakcja Kotaku, która zdradziła kilka nowych, niezwykle ekscytujących szczegółów. Ich zdaniem gry zostaną wydane jeszcze tej jesieni i trafią na kilka platform. Mowa o komputerach osobistych, konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i PlayStation 5, a nawet na Nintendo Switch. Dodatkowo wydanie ma pojawić się na Google Stadia oraz na urządzeniach mobilnych.GTA Remastered Trilogy naprawdę powstaje. Rockstar chce stworzyć remaster RDRPrace nad remasterami mają znajdować się w końcowej fazie rozwoju. Kotaku potwierdziło te informacje u trzech niezależnych źródeł. Wygląda więc na to, że już wkrótce Rockstar zapowie zbiorcze wydanie odświeżonych wersji trzech kultowych części Grand Theft Auto. Co ciekawe, deweloperzy tworzą remastery na Unreal Engine i połączą nową oraz starą oprawę graficzną. Tym samym produkcje będą wierne erze PlayStation 2 i zaoferują klasyczny styl interfejsu. Nad remasterami pracuje Rockstar Dundee, czyli jedno z najnowszych zespołów należących do dewelopera.

Informatorzy Kotaku poinformowali redakcję, że firma wielokrotnie zmieniała plany na GTA Remastered Trilogy. Pierwotnie gry miały zostać dodane za darmo dla osób, które kupią odświeżoną wersję GTA V zmierzającą na konsole nowej generacji. Plany te się zmieniły z powodu pandemii, przez które opóźniły się prace nad grami. Tym samym zbiorcza edycja zostanie wydana osobno. Kotaku wskazuje, że gracze pecetowi i posiadacze smartfonów będą musieli poczekać trochę dłużej i na te platformy wydanie trafi do sprzedaży dopiero na początku przyszłego roku.

GramTV przedstawia:

Na tym temat remasterów gier od Rockstara się nie kończy. Jeżeli sprzedaż GTA Remastered Trilogy będzie dla wydawcy zadowalająca, to kolejny gry mogą doczekać się odświeżonych wydań. Kotaku poinformowało, że deweloper planuje stworzyć nowe porty takich gier, jak Red Dead Redemption. Wszystko jednak zależy, czy remastery klasycznych odsłon GTA przypadną do gustu fanom i znajdą one wystarczająco dużo odbiorców.

Komentarze
2
prostik
Gramowicz
13/08/2021 21:47

Aha czyli nadal brak oficjalnego potwierdzenia ale co tam, ważne że są kliknięcia.

wolff01
Gramowicz
12/08/2021 23:36

No cóż, sądząc po tym jak fani pragną czegokolwiek z Vice City w tytule... to tak, sprzedaż będzie "zadowalająca" :)