Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Cenzura w GTA: The Trilogy? Gracze zauważyli zmianę po analizie zwiastuna

Maria Wawrzyniak
2021/10/24 17:00

Gracze postanowili przeanalizować pierwszy zwiastun Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition i zauważyli, że Rockstar Games usunęło pewien element.

Niedawno przedstawiciele studia Rockstar Games zaprezentowali pierwszy oficjalny zwiastun Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition. Nie trzeba było długo czekać na to, aby gracze zaczęli go dokładnie analizować i dostrzegli pewną ciekawą (aczkolwiek dość kontrowersyjną) zmianę.

Cenzura w GTA: The Trilogy? Gracze zauważyli zmianę po analizie zwiastuna

Jak podaje serwis Game Rant, we wspomnianym zwiastunie pewien użytkownik Reddita o pseudonimie Chazza354 zauważył, że Phil Cassidy nie nosi już koszuli z flagą Konfederacji – została ona zastąpiona symbolem czaszki. Niektórzy twierdzą, że Rockstar Games zdecydowało się ocenzurować kontrowersyjny symbol, inni zaś uważają, że zmiany dokonano prawdopodobnie tylko na potrzeby zwiastuna.

GramTV przedstawia:

Choć w samej zmianie nie ma raczej niczego dziwnego, tak chyba niewielu graczy spodziewało się, że rzeczywiście do czegoś takiego dojdzie. Flaga wspomnianej Konfederacji jest obecnie postrzegana znacznie gorzej, niż miało to miejsce w czasach pierwotnie wydanych Grand Theft Auto III oraz Grand Theft Auto: Vice City. Ba, publiczne eksponowanie flagi jest uznawane w Stanach Zjednoczonych za przejaw rasizmu.

Pozostaje więc pytanie, czy jest to jedyna zmiana, jaka zaszła w GTA: The Trilogy, czy jest tego więcej. Dowiemy się po premierze. Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition zadebiutuje na rynku 11 listopada bieżącego roku w wersji cyfrowej na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Nieco później, bo 7 grudnia, ukaże się wydanie pudełkowe, dostępne wyłącznie na konsolach.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!