Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

GTA 6 z destrukcją otoczenia i niezwykłymi efektami wizualnymi?

Radosław Krajewski
2021/10/20 15:30

Latające przy twarzy owady i zniszczone drapacze chmur to tylko kilka z nowości, jakie może zaoferować GTA 6.

Rockstar Games obecnie zajęte jest dostarczaniem nowej zawartości do GTA Online oraz zapowiedzianym na początku tego miesiąca Grand Theft Auto: The Trilogy — The Definitive Edition. Remastery trylogii GTA mają zostać odświeżone nie tylko pod względem grafiki, ale również samej rozgrywki, która doczeka się rozwiązań znanych z piątej odsłony serii. Według plotek studio pracuje od kilku lat nad kolejną, pełnoprawną częścią cyklu. Grand Theft Auto 6 ma wznieść serię na zupełnie nowy poziom i według insidera Toma Hendersona, może to oznaczać ostatnią część popularnej marki. Sądząc po najnowszych doniesieniach, Rockstar przygotuje graczom nowe, rewolucyjne rozwiązania, które zwiększą przyjemność z zabawy.GTA 6 z destrukcją otoczenia i niezwykłymi efektami wizualnymi?Na stronie dewelopera pojawiła się nowa oferta pracy dla specjalistów od efektów wizualnych. W ogłoszeniu nie wspomniano o projekcie, nad którym miałaby zajmować się przyjęta osoba, ale fani spekulują, że może chodzić o GTA 6. Nowego pracownika do zespołu poszukuje Rockstar New England, a do zadań należy ożywienie środowiska, postaci, broni, pojazdów i nie tylko. Producent chce stworzyć efekty wizualne, które nie były jeszcze dostępne w żadnej innej produkcji, które pomogą „zanurzyć gracza w wiarygodnym świecie”. Podają przykłady owadów pojawiających się wokół gracza, deszczu spływającego z budynków, aż po spektakularne zniszczenia na dużą skalę, jak drapacze chmur spadające na ziemię.

Na tym jednak nie koniec, bo wiele nowych efektów cząsteczkowych gracze mają zauważyć podczas strzelania i jazdy samochodem. W ogłoszeniu wymienia się opracowanie technologii łączenia światów, co może potwierdzać plotki o zmieniających się warunkach na mapie wraz z kolejnymi aktualizacjami do gry. Dodatkowo będziemy mogli liczyć na zupełnie nowy system uderzeń pocisków, a także pojazdów, które nie tylko będą się brudzić w błocie oraz wzbijać brud i dym podczas jazdy, ale nawet na takie detale, jak elementy szczątków przy kolizjach.

GramTV przedstawia:

Brzmi to wszystko bardzo dobrze, a na pewno bardziej użytecznie, niż fizyka jąder koni z Red Dead Redemption 2. Rockstar Games uwielbia stawiać na detale, które budują wiarygodność świata, a dzięki nowym efektom wizualnym rozgrywka w GTA 6 powinna stać się jeszcze lepsza. Problem jedynie polega na tym, że deweloper wciąż milczy o jakiejkolwiek nowej odsłonie Grand Theft Auto, więc jeszcze trochę będziemy musieli poczekać, zanim gra zostanie oficjalnie zapowiedziana.

Komentarze
2
alex1112
Gramowicz
20/10/2021 19:35
KucharzSnaf napisał:

Tak i gra będzie chodzić tak jak GTA V na Xbox 360 i PS3.

Ta gra będzie na następna generację konsol.

Usunięty
Gramowicz
20/10/2021 15:42

Tak i gra będzie chodzić tak jak GTA V na Xbox 360 i PS3.