Gry od studia Blizzard Entertainment oficjalnie trafią na Steam

Wincenty Wawrzyniak
2023/07/19 20:15
3
1

Stało się – Blizzard Entertainment poinformowało, że już niedługo na platformie Steam pojawi się gra Overwatch 2. To będzie pierwszy tytuł spośród wielu.

Być może niektórzy z Was od wieków czekają na pojawienie się gier od studia Blizzard Entertainment na platformie Steam. Jeżeli tak, to mamy dla Was niespodziewaną wiadomość. Studio poinformowało, że pierwsza z nich – Overwatch 2 – trafi do oferty sklepu Valve już niedługo, bo 10 sierpnia.

Gry od studia Blizzard Entertainment oficjalnie trafią na Steam

Gry od Blizzarda trafią na platformę Steam

Naszym celem w Blizzardzie jest słuchanie graczy i przekraczanie ich oczekiwań we wszystkim, co robimy. Chociaż Battle.net pozostaje dla nas priorytetem teraz i w przyszłości, słyszeliśmy, że gracze chcą mieć możliwość wyboru Steam dla wybranych naszych gier, począwszy od Overwatch 2 10 sierpnia. Cieszymy się, że możemy współpracować z Valve, aby tak się stało. (Mike Ybarra, prezes Blizzard Entertainment)

Co ważniejsze, Overwatch 2 ma być pierwszą spośród wyboru gier, które trafią na platformę Valve. Niestety, na razie nie wiemy, jakich innych tytułów możemy spodziewać się w przyszłości.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
Fun_g_1_2_3
Gramowicz
20/07/2023 19:40
MisioKGB napisał:

Wspaniała wiadomość, a kiedy Starcraft III i Warcraft IV? Ostatnio ogrywam SC2: WoL i w zasadzie gra się tak samo dobrze jak te 10 lat temu. Cieszę się, że zrobili ostatnio świetne Diablo, ale fajnie byłoby jeszcze zobaczyć troszkę sci-fi czy też heroic fantasy w starym dobry stylu.

Sam bym chętnie zagrał w Starcraft III i Warcraft IV, ale nie można zapominać, że obie serie mają własne rozbudowane uniwersum z rozwiniętą fabułą. Problem tu jest taki, że Starcraft został zakończony. W pierwszej części mamy początek konfliktu z perspektywy trzech frakcji. W drugiej części mamy piekielnie przewidywalne zwieńczenie historii i Happy End dla wszystkich frakcji - rebelia u Terran się skończyła i zapanował pokój, skłócone frakcje Protosów się pogodziły, Zergi nie są już bezmyślnym rojem tylko inteligętną rasą. Dokładnie w ten sam sposób umarło Command & Conquer - koniec konfliktu i nie ma o co walczyć.

Warcraft IV ma problem związany raczej z World of Warcraft. WoW kontynuuje wątki z W3 i rozwija je do granic możliwości. Teraz musieliby zrobić coś odwrotnego czyli zrezygnować z kolejnego dodatku do WoWa i zrealizować go jako Warcraft IV. Kwestia dla nich raczej nie opłacalna. Uznajmy, że 2 miliony opłaconych abonamentów na pół roku po 300 zł czyli 600zł/rok. Ile osób faktycznie kupi Warcraft IV w jednorazowej kwocie 300 zł i wyda dalej gotówkę na season pass i inne cuda? Pomijamy oczywiście fakty w stylu samej grywalności i to, że fani WoW ich po prostu za to zlinczują.

Diablo akurat takich problemów nie ma - umarł król, niech żyje król. Pokonamy jedno zło to zawsze pojawi się kolejne, albo wróci to wcześniej pokonane. Nawet jak w Diablo V zrobimy totalny armagedon gdzie wszyscy ludzie zginą to i tak pewnie w Diablo VI ktoś przeżył i walka się zacznie od nowa.

Starcraft i Warcraft nie mają więc szans na wznowienie. Gdyby tak było to nie bawiliby się w remastery tylko wydali kolejne części,

Xeoo
Gramowicz
20/07/2023 12:19

Kurcze może nawet zarobią na mnie drugi raz (Choć opcja migracji byłaby miła). Battlenet to ostatni nie steamowy launcher który mam zainstalowanya zdecydowanie mam zamiar w przyszłości korzystać tylko i wyłącznie ze steama.

MisioKGB
Gramowicz
20/07/2023 09:47

Wspaniała wiadomość, a kiedy Starcraft III i Warcraft IV? Ostatnio ogrywam SC2: WoL i w zasadzie gra się tak samo dobrze jak te 10 lat temu. Cieszę się, że zrobili ostatnio świetne Diablo, ale fajnie byłoby jeszcze zobaczyć troszkę sci-fi czy też heroic fantasy w starym dobry stylu.
Trwa Wczytywanie