Gra za 9199 zł na Steam? Twórca zaprojektował ją tak, żeby można było ją zwrócić

Wincenty Wawrzyniak
2023/01/26 20:00

Autor twierdzi, że zaprojektował grę w taki sposób, aby dało się ją przejść, zwrócić i otrzymać z powrotem wydane pieniądze.

Jeżeli myślicie, że 339 złotych za grę to dużo, to możecie być w błędzie, przynajmniej według twórcy gry The Hidden and Unknown. Deweloper wycenił wspomnianą produkcję na 9199 złotych na platformie Steam (podajemy za serwisem The Gamer). Dlaczego?

Gra za 9199 zł na Steam? Twórca zaprojektował ją tak, żeby można było ją zwrócić

9199 złotych za grę. Przesada czy arcydzieło?

W rozmowie z redakcją portalu twórca wyjaśnia:

Powodem, dla którego cena jest tak wysoka, jest to, że nie chciałbym sprzedać całego swojego życia za grosze. Ta historia jest dla mnie warta więcej niż sama gra. (…) Rozumiem, że są osoby, które twierdzą, że ta cena jest nierozsądna i nie zamierzam ich oceniać. Wręcz przeciwnie. Wierzę, że nikt, kto nie może sobie pozwolić na taki wydatek, nie powinien kupować tej gry. Dlatego upewniłem się, że można ją ukończyć w mniej niż dwie godziny, aby mieć możliwość oddania jej i odzyskania wydanych pieniędzy.

GramTV przedstawia:

Na platformie Steam znajdziemy aktualnie siedem recenzji użytkowników. Przy niektórych widnieje komunikat, iż produkt został otrzymany bezpłatnie, przy wszystkich natomiast widnieje ikona klucza, co oznacza, że nikt nie wykonał bezpośredniego zakupu w sklepie Valve.

Użytkownik o pseudonimie TheRealMW stwierdził po 0,8 godziny grania, że jest to najgorsza gra, jaka kiedykolwiek powstała. Wymienił przy tym słaby scenariusz, okropną grafikę i zmieszał dewelopera z błotem. Z drugiej strony mamy jednak użytkownika AFAK, który ma -teoretycznie- przegrane ponad 3 godziny, a w swojej recenzji napisał tylko: gra warta każdej złotówki.

Czy można w ogóle stwierdzić, czym jest ta produkcja? Z opisu na Steam wynika, że jest to gra oparta na fabule, której celem jest poszerzenie percepcji odbiorców w zakresie psychologii i filozofii. Trudno jednak uwierzyć, że ktokolwiek kiedykolwiek rzeczywiście skusi się na tak kosztowny wydatek.

Komentarze
3
Gregario
Gramowicz
28/01/2023 04:50

Podejrzewam, że wszystkie opinie są od osób, które dostały to cudo za darmo. Po prostu niektóre osoby nie zaznaczyły tego, bo na Steamie nie ma takiego obowiązku.

beetleman1234
Gramowicz
27/01/2023 09:56
JakiśNick napisał:

https://youtu.be/hMG5RTny7M8

Czuję się zmolestowany.

JakiśNick
Gramowicz
26/01/2023 20:19

https://youtu.be/hMG5RTny7M8