FlixClassic – najlepsza platforma streamingowa dla fanów kultowych produkcji

Radosław Krajewski
2023/03/17 13:00

Uwielbiane przez widzów i nagradzane filmy dostępne na wyłączność w ofercie serwisu.

Jeżeli lubicie klasyki sprzed trzydziestu, pięćdziesięciu, a nawet stu lat, to na próżno będziecie ich szukać w bibliotekach największych platform streamingowych. Właśnie dla takich widzów powstał FlixClassic, który oferuje bogatą i ciągle rozszerzaną ofertę klasycznych filmów i seriali, które nie są dostępne w żadnym innym miejscu.

FlixClassic – najlepsza platforma streamingowa dla fanów kultowych produkcji

FlixClassic to stosunkowo młoda platforma streamingowa na polskim rynku, która wystartowała w kwietniu ubiegłego roku. Serwis koncentruje się wyłącznie na starszych produkcjach, oferując już prawie czterysta tytułów, zarówno klasyków kina, takich jak Przeminęło z wiatrem i Stalker, jak również kultowych, ale niedocenionych produkcji, w tym Plan dziewięć z kosmosu w reżyserii niesławnego Eda Wooda.

Twórcom od początku przyświecał cel, aby zbudować platformę, która poświęcona będzie wyłącznie najciekawszych filmom i serialom, aby stanowiły swoisty przewodnik po historii kina. Tym samym FlixClassic nie ściga się z innymi serwisami na nowości i głośne premiery, ale oferuje subskrybentom dostęp do najważniejszych, najciekawszych, najbardziej przełomowych, ale również najzabawniejszych propozycji z ponad stuletniej historii światowej kinematografii.

FlixClassic – cena

GramTV przedstawia:

Miesięczny koszt dostępu do platformy wynosi 12,99 zł. Platforma oferuje również pakiet roczny, którego cena została wyznaczona na 129,90 zł.

FlixClassic – jakość i technikalia

Platforma oferuje treści w jakości HD z oryginalną ścieżką językową i polskim lektorem lub napisami (w zależności od produkcji). Odtwarzacz umożliwia użytkownikom na zmianę jakości odtwarzanego materiału, a także prędkości odtwarzania.

FlixClassic – wspierane urządzenia

Z serwisu możemy skorzystać poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację na urządzeniach mobilnych z systemem Android oraz iOS. Dedykowaną aplikację otrzymały również telewizory Smart TV (w tym LG i Samsung). Jednocześnie możemy oglądać treści na dwóch różnych urządzeniach.

Najciekawsze propozycje na FlixClassic

 • Arabela (1979) - serialowa propozycja, która rozgrywa się w fantastycznym świecie baśni. Historia przybliża nam losy księżniczki Arabeli, córki króla bajek, która ucieka przed złowrogim czarodziejem Rumburakiem.
 • Bitwa o Planetę Małp (1973) - finałowa odsłona pierwszej filmowej serii o Planecie Małp. Tym razem naczelne wyruszają na ostateczną konfrontację z ostatnimi żyjącymi na planecie ludźmi.
 • Czarny orzeł (1988) - tym razem coś dla fanów kina akcji z Jean-Claude van Dammem. Historia skupia się na agencie CIA, który podczas zimnej wojny otrzymuje specjalne zadanie odzyskania z rąk KGB tajnego sprzętu.
 • Czarne święta (1974) - jeden z pierwszych przedstawicieli slasherów. Film opowiada o grupie studentek żeńskiego akademika, które tuż po Bożym Narodzeniu są mordowane przez tajemniczą osobę. Podejrzenia padają na chłopaka jednej z nich.
 • Django (1996) – opowieść o rewolwerowców, który przybywa do niewielkiego miasteczka na Dzikim Zachodzie. Mężczyzna próbuje załagodzić konflikt między meksykańskimi rewolucjonistami a członkami Ku Klux Klanu.
 • Gabinet doktora Caligari (1920) - klasyka kina grozy prosto z Niemiec. Film przenosi nas do miasteczka, do którego trafia doktor Caligari. W tym samym momencie zaczyna dochodzić do przerażających morderstw.
 • Golem (1920) - tym razem coś dla wielbicieli fantasy. Akcja filmu przenosi nas do XVI-wiecznej Pragi, w której rabin Loewe tworzy strażnika, który ma uchronić naród żydowski przed cesarzem.
 • Metropolis (1927) - jeden z najważniejszych przedstawicieli sci-fi i dystopijnego nurtu. Film opowiada o futurystycznym społeczeństwie podzielonym na kasty myślicieli i robotników. Gdy pewien intelektualista zakochuje się w robotnicy, postanawia zagłębić realia jej życia.
 • Mordercze klowny z kosmosu (1988) – jeden z najlepszych przedstawicieli horrorów klasy C. Film opowiada o losach mieszkańców niewielkiego amerykańskiego miasteczka, którzy muszą pokonać pochodzące z kosmosu mordercze klowny.
 • Nosferatu - symfonia grozy (1922) - i kolejna propozycja dla fanów horrorów. Jest to klasyczna ekranizacja doskonale znanej historii o wampirze Draculi.
 • Odgłosy (1977) - jeden z najważniejszych filmów mistrza horrorów, Dario Argento. Gdy młoda Amerykanka trafia do Wiednia, gdzie rozpoczyna naukę w najsłynniejszej szkole baletowej w mieście, wraz z jej przybyciem zaczyna się seria dziwnych zdarzeń.
 • Oliver Twist (1948) - jedna z pierwszych ekranizacji powieści Charlesa Dickensa. Film opowiada o pewnym chłopcu, który po ucieczce z domu trafia do Londynu.
 • Plan 9 z kosmosu (1959) - zanim Tommy Wiseau stworzył The Room, w przemyśle filmowym mianem najgorszego reżysera określano Eda Wooda. W swojej produkcji przedstawił historię lądowania kosmitów na Ziemię, którzy zamierzają ożywić zmarłych, aby pomogli im dokonać zagłady całej ludzkości.
 • Prawdziwe kłamstwa (1994) - w ofercie platformy nie brakuje również trochę nowszych filmów, w tym takich reżyserów, jak James Cameron. W Prawdziwych kłamstwach poznajemy historię mężczyzny, który prowadzi podwójne życie. Gdy zaczyna podejrzewać żonę o zdradę, jego życie osobiste i zawodowe zaczyna się komplikować.
 • Przeminęło z wiatrem (1939) – w ofercie serwisu nie brakuje również jednego z najważniejszych produkcji w historii kina. Warto przypomnieć, że Przeminęło z wiatrem zdobyło aż osiem Oscarów, w tym najważniejszy za najlepszy film. Produkcja stała się przebojem kinowym, zarabiając ponad 400 mln dolarów na całym świecie.
 • Stalker (1979) – słynny film science fiction autorstwa Andrieja Tarkowskiego. Historia rozgrywa się w zamkniętej Strefie, przez którą tajemniczy przewodnik Stalker prowadzi Pisarza i Profesora do legendarnej Komnaty, która podobno spełnia każde marzenia.
 • Tarzan (1991-1994) - kultowy serial z Wolfem Larsonem w roli głównej. Produkcja opowiada o mężczyźnie wychowanym w afrykańskiej dżungli, który chroni teren przed kłusownikami, handlarzami zwierząt i przemysłowcami.
 • Teksańska masakra piłą mechaniczną (1974) - to właśnie tym filmem swój popkulturowy podbój rozpoczął Leatherface. Jak to ma zawsze miejsce w slasherach, historia opowiada o grupie przyjaciół, którzy udają się na odludzie. Na swej drodze spotykają rodzinę okrutnych kanibali.
 • Wściekłe pięści (1972) – klasyka „kina kopanego” z Brucem Lee. Historia opowiada o uczniu sztuk walki, który poprzysięga zemstę na zabójcach swojego mistrza.
 • Wściekłe psy (1992) - był film Jamesa Camerona, to nie może również zabraknąć Quentina Tarantino. Historia opowiada o grupie złodziei, którzy organizują napad na sklep jubilerski. Ale nie wszystko idzie po ich myśli.
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!