FIFA zamierza tworzyć własne gry. Seria będzie kontynuowana bez udziału EA

Mikołaj Ciesielski
2022/05/11 07:35

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zapewnia, że FIFA „będzie najlepszą grą dostępną dla graczy i fanów piłki nożnej”.

FIFA zamierza tworzyć własne gry. Seria będzie kontynuowana bez udziału EA

Electronic Arts potwierdziło wczoraj zakończenie wieloletniej współpracy z organizacją FIFA. Oznacza to, że FIFA 23 będzie ostatnią odsłoną serii przygotowaną przez „Elektroników”, a kolejne gry piłkarskie amerykańskiej firmy będą pojawiać się pod nazwą EA SPORTS FC. Jak można się było spodziewać, Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej nie zamierza wycofywać się branży elektronicznej rozrywki i zapowiada nowe projekty.

W opublikowanym wczoraj komunikacie FIFA zapewnia, że „współpracuje z wydawcami, studiami i inwestorami nad tworzeniem nowej symulacyjnej gry piłkarskiej na 2024 rok”. W planach jest również szereg projektów niesymulacyjnych, a pierwszy z nich ma pojawić się na rynku w trzecim kwartale tego roku i będzie związany z tegorocznymi Mistrzostwami Świata w Katarze.

Mogę zapewnić, że jedyna autentyczna, prawdziwa gra nosząca nazwę FIFA będzie najlepszą grą dostępną dla graczy i fanów piłki nożnej. Nazwa FIFA jest jedynym oryginalnym tytułem o globalnym zasięgu. FIFA 23, FIFA 24, FIFA 25 i FIFA 26, i tak dalej – nazwa FIFA jest niezmienna i pozostanie NAJLEPSZA” – mówi Gianni Infantino, przewodniczący FIFA.

Sektor gier interaktywnych i e-sportu jest na ścieżce niezrównanego wzrostu i dywersyfikacji. Celem FIFA jest zapewnienie, że będziemy mogli jak najlepiej wykorzystać wszystkie przyszłe opcje i zapewnić szeroką gamę produktów i możliwości dla graczy, fanów, stowarzyszeń członkowskich i partnerów” – dodaje szwajcarski działacz sportowy.

Na koniec przypomnijmy, że najnowsza odsłona serii, czyli FIFA 22, dostępna jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat ubiegłorocznej części popularnego cyklu gier sportowych od Electronic Arts, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: FIFA 22 – recenzja gry, która wywraca gameplay do góry nogami.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!