Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Fani poprawiają po FromSoftware. Poznajcie Elden Ring Reforged

Jakub Smolak
2023/01/25 10:45

Bardzo ambitna modyfikacja, która znacząco przeobraża słynną grę.

O Elden Ring Reforged mogliście słyszeć wcześniej, gdyż prace na projektem trwają już od jakiegoś czasu. Modyfikacja doczekała się jednak sporej aktualizacja, a twórcy chwalą się postępami. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym wideo, które pokaże Wam pełną skalę zmian. Materiał znajdziecie poniżej.

Fani poprawiają po FromSoftware. Poznajcie Elden Ring Reforged

Elden Ring Reforged – ambitny projekt fanów Elden Ring

Grupa fanów Elden Ring postanowiła zrealizować swoją wizję gry od FromSoftware. Oczywiście, wiąże się to z masą „poprawek”, których lista robi wrażenie. Elden Ring Reforged jest projektem, dzięki któremu z najlepszej zeszłorocznej gry ma się udać wykrzesać jeszcze więcej.

Wśród najistotniejszych zmian znalazły się:

  • Poprawa balansu i jakości walk
  • Sprawniejszy i bardziej wynagradzający system eksploracji
  • Nowa, ale wierna oryginałowi zwartość
  • Dodanie bogatego bestiariusza
  • Nowe poziomy trudności i tryby rozgrywki
  • Liczne poprawki urozmaicające zabawę
  • Zupełnie nowi bossowie

GramTV przedstawia:

Lista zmian jest naprawdę duża i trochę ciężko uwierzyć, że fani będą w stanie osiągnąć wszystkie z postawionych sobie celów. Trzymamy jednak kciuki. Elden Ring Reforged może być ciekawą propozycją dla osób, które podstawową wersję gry znają już na wskroś. Ku przestrodze przypomnijmy, że instalacja modyfikacji wiąże się z koniecznością grania w trybie offline, inaczej możecie zostać zbanowani.

Więcej informacji na temat Elden Ring Reforged znajdziecie na nexusmods.com. Uważacie, że Elden Ring potrzebuje zmian zasugerowanych przez fanów? A może ktoś już miał okazję testować moda? Dajcie nam znać w komentarzach.

Komentarze
7
Yarod
Gramowicz
26/01/2023 09:16
koNraDM4 napisał:

A ja się domyślam, że to były setki godzin bo musiałem ogarniać nieoficjalne patche i bawić się configiem by Czyste Niebo w ogóle ukończyć. Udało się to w zeszłym roku :D

Ja podziwiam twórców modów do Warbanda z kategorii pełna konwersja. Tak jak mówisz - zupełnie nowa gra oparta jedynie na mechanikach (i to nie w całości) gry na jakiej bazuje.

Yarod napisał:

True. Co nie zmienia faktu, że w zasadzie dostajesz za damkę kompletną grę (pomijam submody), z bogactwem mechanik, multum map i tonami klimatu, więć faktycznie na start wiedzieli więcej ale nadal były to setki godzin pracy (setki bo silnik xray to ja znam...) w sumie pro publico bono

heh. No tak. Dlatego te pełne konwersje są na xray64, który to jest nieoficjalną wersją oryginalnego. Dużo w nim zmian, co nie znaczy, że zmienił się fakt, że jednym małym błędem w zarządzaniu pamięcią, w teoretycznie kompilującym się i działającym skrypcie, nie wywalasz całej gry na pysk - i to teoretycznie w momencie w którym na tenże pysk wykładać się nie powinna. Ogólnie developerka i debugowanie, czegokolwiek na tym silniku wymaga gigantycznego samozaparcia

JakiśNick
Gramowicz
25/01/2023 21:08

Szkoda tylko, że mod został zdjęty z nexus mods...

koNraDM4
Gramowicz
25/01/2023 19:30
Yarod napisał:

True. Co nie zmienia faktu, że w zasadzie dostajesz za damkę kompletną grę (pomijam submody), z bogactwem mechanik, multum map i tonami klimatu, więć faktycznie na start wiedzieli więcej ale nadal były to setki godzin pracy (setki bo silnik xray to ja znam...) w sumie pro publico bono

A ja się domyślam, że to były setki godzin bo musiałem ogarniać nieoficjalne patche i bawić się configiem by Czyste Niebo w ogóle ukończyć. Udało się to w zeszłym roku :D

Ja podziwiam twórców modów do Warbanda z kategorii pełna konwersja. Tak jak mówisz - zupełnie nowa gra oparta jedynie na mechanikach (i to nie w całości) gry na jakiej bazuje.

Yarod
Gramowicz
25/01/2023 18:46
koNraDM4 napisał:

Tutaj muszę się doczepić, że Lost Alpha i chyba Dead Air też miały w swoich teamach twórców oryginału do jakiego te mody powstały. Nie chcę umniejszać ich zasług ale to już nie robi takiego wrażenia jak goście, którzy po prostu zagrali w daną grę i im się spodobała więc zaczęli do niej robić modyfikacje.

Yarod napisał:

Scena moderska to jedna z najlepszych rzeczy która się przydarzyła gamingowi i Ci twórcy gier, którzy są tego świadomi, niejednokrotnie na tym zarabiają.

Dla przykładu coś mnie wzięło ostatnio na ogranie wszystkich części Mafii, mody już do zremejkowanej jedynki zmieniają charakter np. walk a taką opłakaną przez wszystkich trójkę, poprzez upieprzenie grindu, poprawę balansu, zamieniają w całkiem rozsądny tytuł do ogrania.

O takich cudach jak Archolos, Nehrim, Lost Alpha, Dead Air które są osobnymi grami, czy takich potworach jak Horizon do F4 w ogóle nie wspominam.

I to za darmo, choć ja za Archolos jako najlepszego Gothica ever postanowiłem zapłacić jak za tytuł AAA. Bo dostałem 60h najwyżej jakości RPGa

True. Co nie zmienia faktu, że w zasadzie dostajesz za damkę kompletną grę (pomijam submody), z bogactwem mechanik, multum map i tonami klimatu, więć faktycznie na start wiedzieli więcej ale nadal były to setki godzin pracy (setki bo silnik xray to ja znam...) w sumie pro publico bono

koNraDM4
Gramowicz
25/01/2023 18:08
Yarod napisał:

Scena moderska to jedna z najlepszych rzeczy która się przydarzyła gamingowi i Ci twórcy gier, którzy są tego świadomi, niejednokrotnie na tym zarabiają.

Dla przykładu coś mnie wzięło ostatnio na ogranie wszystkich części Mafii, mody już do zremejkowanej jedynki zmieniają charakter np. walk a taką opłakaną przez wszystkich trójkę, poprzez upieprzenie grindu, poprawę balansu, zamieniają w całkiem rozsądny tytuł do ogrania.

O takich cudach jak Archolos, Nehrim, Lost Alpha, Dead Air które są osobnymi grami, czy takich potworach jak Horizon do F4 w ogóle nie wspominam.

I to za darmo, choć ja za Archolos jako najlepszego Gothica ever postanowiłem zapłacić jak za tytuł AAA. Bo dostałem 60h najwyżej jakości RPGa

Tutaj muszę się doczepić, że Lost Alpha i chyba Dead Air też miały w swoich teamach twórców oryginału do jakiego te mody powstały. Nie chcę umniejszać ich zasług ale to już nie robi takiego wrażenia jak goście, którzy po prostu zagrali w daną grę i im się spodobała więc zaczęli do niej robić modyfikacje.

Yarod
Gramowicz
25/01/2023 12:44

Scena moderska to jedna z najlepszych rzeczy która się przydarzyła gamingowi i Ci twórcy gier, którzy są tego świadomi, niejednokrotnie na tym zarabiają.

Dla przykładu coś mnie wzięło ostatnio na ogranie wszystkich części Mafii, mody już do zremejkowanej jedynki zmieniają charakter np. walk a taką opłakaną przez wszystkich trójkę, poprzez upieprzenie grindu, poprawę balansu, zamieniają w całkiem rozsądny tytuł do ogrania.

O takich cudach jak Archolos, Nehrim, Lost Alpha, Dead Air które są osobnymi grami, czy takich potworach jak Horizon do F4 w ogóle nie wspominam.

I to za darmo, choć ja za Archolos jako najlepszego Gothica ever postanowiłem zapłacić jak za tytuł AAA. Bo dostałem 60h najwyżej jakości RPGa

SebekPL2
Gramowicz
25/01/2023 11:03

Ja to jestem ciekaw kiedy from software naprawi fps dropy spowodowane anty-cheatem