Symulator F-16 otrzyma wsparcie VR po 24 latach. Fani nie mogą się doczekać

Wincenty Wawrzyniak
2022/12/26 09:30
0
0

Zaawansowany symulator myśliwców F-16 otrzyma wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości po 24 latach od premiery dzięki wiernym fanom.

Niektórzy z Was na pewno kojarzą grę Falcon 4.0, czyli zaawansowany symulator amerykańskich myśliwców 4-16, za którego stworzenie odpowiada studio MicroProse. Produkcja została wydana jeszcze w 1998 roku we współpracy z Hasbro Interactive. Będziecie pewnie też więc pamiętać, że symulator wypuszczono w fatalnym stanie technicznym – ostatecznie gra została uratowana przez wiernych fanów, którzy od ponad dwudziestu lat rozwijają dzieło za pomocą najróżniejszych modyfikacji. Niedawno natomiast stało się coś niezwykłego, ponieważ twórcy najważniejszej modyfikacji do Falcon 4.0, projektu BMS, zamierzają najprawdopodobniej wprowadzić wsparcie VR (wirtualna rzeczywistość; z ang. virtual reality).

Symulator latania F-16 ze wsparciem VR po 24 latach

Na oficjalnym forum projektu jeden z autorów modyfikacji opublikował enigmatyczny wpis ze zdaniem Dam Wam jedną wskazówkę, które powtórzył – wizualnie post został skonstruowany w sposób, który odzwierciedla wirtualną rzeczywistość, czy raczej gogle VR, w których dla każdego oka wyświetlana jest inna wersja obrazu. Nieco później informacja została potwierdzona w oficjalnym poście z okazji Bożego Narodzenia. Jak nietrudno się domyślić, miłośnicy gry Falcon 4.0 już nie mogą się tej nowości doczekać.

Zdaniem większości wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości najprawdopodobniej pojawi się w grze wraz z wersją 4.37 dla modyfikacji BMS. Jej twórcy poinformowali z kolei, iż patch ma zostać udostępniony wkrótce. Będzie on także przygotowaniem do kolejnej łatki (4.38), która wprowadzi nowy generator terenu.

GramTV przedstawia:

Warto przypomnieć, że BMS to naprawdę duża modyfikacja, która ulepsza praktycznie każdy element gry Falcon 4.0. Projekt gruntownie odświeżył oprawę graficzną, wprowadzając zupełnie nowe efekty wizualne oraz poprawiając wszelkie modele czy tekstury, które dzięki temu stały się bardziej szczegółowe. Autorzy zdecydowali się także rozbudować silnik fizyczny, poprawić działanie sztucznej inteligencji czy zwiększyć realizm rozgrywki. Zainteresowanych zapraszamy na oficjalną stronę internetową projektu.

Komentarze
0



Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!