Dragon Age: Dreadwolf bez kierownika produkcji. Mac Walters żegna się z BioWare

Mikołaj Ciesielski
2023/01/24 14:00

Jeden z weteranów serii Mass Effect postanowił opuścić szeregi amerykańskiego studia.

Dragon Age: Dreadwolf bez kierownika produkcji. Mac Walters żegna się z BioWare

Pod koniec października BioWare poinformowało, że Dragon Age: Dreadwolf wkroczyło w fazę alfa, a grę można już przejść od początku do końca. Okazuje się jednak, że zespół odpowiedzialny za wspomniany tytuł stracił doświadczonego dewelopera. Studio postanowił bowiem opuścić Mac Walters, czyli kierownik produkcji nadchodzącej odsłony serii Dragon Age.

Mac Walters po 19 latach zdecydował się opuścić BioWare

Powyższą informacją podzielił się sam zainteresowany na swoim profilu na LinkedIn. W opublikowanym poście Walters podkreślił, że decyzja o odejściu z BioWare była „bardzo trudna”. Deweloper zaznaczył również, że podczas swojej 19-letniej przygody ze studiem miał okazję być „częścią niesamowitych zespołów i projektów”. Na koniec podziękował swoim współpracownikom i życzył im dalszych sukcesów.

Walters dołączył do BioWare w 2003 roku i na początku swojej przygody – jako scenarzysta – pracował nad Jade Empire. Następnie w trakcie produkcji Mass Effect pełnił funkcję starszego scenarzysty, a przy dwóch kolejnych odsłonach przygód komandora Sheparda mógł pochwalić się stanowiskiem głównego scenarzysty.

Doświadczony deweloper był również dyrektorem kreatywnym Mass Effect: Andromeda oraz dyrektorem projektu Mass Effect: Edycja Legendarna. W ostatnim czasie – jak wspomnieliśmy wyżej – pracował natomiast nad kolejną odsłoną serii Dragon Age.

Na koniec przypomnijmy, że Dragon Age: Dreadwolf powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Na ten moment nie znamy jednak daty premiery gry. W zeszłym miesiącu BioWare podzieliło się jednak nowym zwiastunem z okazji Dragon Age Day.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!